Eski Telefonunuzu Elden Çıkarırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Artık kullanmamaya karar verdiğiniz akıllı telefonunuz ile ilgili yapmanız gereken bazı işlemler var. Yeni içeriğimizde bunlara değiniyoruz.

Yedekleme

Telefonunuzda bulunan anılarınızı koruyun. Dosyalarınızı bilgisayarınıza veya başka bir cihaza yedekleyin.

Temizlik

Akıllı telefonunuzu artık kullanmayacaksanız, özellikle de başkasına veriyorsanız içindeki verileri temizlemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun için cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmenizi öneririz. Fakat bazen fabrika ayarlarına döndürünce dahi kırıntılar kalabiliyor. O yüzden fabrika ayarlarına döndürdükten sonra her şeyin gerçekten silinip silinmediğini dosya yöneticinize girerek ve depolama alanlarınızı kontrol ederek öğrenin.

Orjinal Faturanızı Vermeyin

Telefonunuzu ikinci el olarak satıyorsanız faturasını da vermek zorunda olduğunuzu düşünmeyin. Faturalarınızın fotokopisini çıkartıp verin ve aslı sizde dursun. Ayrıca özellikle gerekli izni bulunmayıp bazı kimlik bilgileri talep eden sokak satıcılarından uzak durmanızda yarar var.

Geri Dönüşüm

Bildiğiniz gibi elektronik cihazların sürekli yenileri çıkması sebebiyle elektronik çöplük bir hayli fazlalaştı. Artık kullanmayacağınız telefonunuzu geri dönüşüm için kullanarak fayda sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın