Everybody 1-2 Switch İnceleme

Yazımızda Everybody 1-2 Switch oyununa dair bilinmesi gereken unsurlara, oyuna ilişkin incelememizin detaylarına yer veriyoruz.

Everybody 1-2 Switch, Sandalye kapmaca, saklambaç, istop gibi eski sokak oyunlarının tadını dijital ortam üzerinden çıkarabileceğiniz bir oyun paketidir.

Everybody 1-2 Switch, 2017 yılında Switch için geliştirilmiş olan 1-2 Switch devam oyunu olarak çıkışını gerçekleştirmiştir.

Nintendo geliştiricileri tarafından Everybody 1-2 ortaya çıkarılırken, zengin ve hassas titreşim desenleri sağlamakta olan hareket izleme yeteneği de sağlayan IR özelliğinden faydalanılmıştır.

Toplam on yedi adet mini oyunu içerisinde barındırmakta olan video oyunundaki mini oyunlardan üçü akıllı cihazlara özel olarak geliştirilmiştir. Mini oyunlar kendi içerisinde farklı çeşitlere sahiptir.

Oyun içerisinde yirmi, kırk, altmış dakika olarak üç farklı parti seçimi bulunmaktadır. Bazı mini video oyunları iki kişilik oynamaya uygun yapıda değildir. Örnek verecek olursak: Relay Race isimli bayrak yarışı modu, belirli aralıkta koşup hedefe ulaşınca arkadaki takım oyuncusuna bayrağı teslim etmeye dayanmaktadır.

Mini oyunlar başlamadan önce videolar ile güzel açıklanıyor ve hatta bazı oyunlarda ufak tefek alıştırmalar yapmanız mümkün oluyor. Mini oyun olarak Quiz Show isimli bir bilgi yarışması mevcut olup, mini oyun her ne kadar Türkçe desteği sağlamasada başlangıç düzeyi İngilizce bilmekle bile oynanabilecek bir türde geliştirilmiş. Mini oyunda doğru cevaba basan daha yüksek puan elde etmekte.

Oyunda pro seviyesinde mini oyunların farklı versiyonlarını da oynayabiliyorsunuz. Mini oyun olarak ip atlama, suqpat gibi çeşitli oyunlar da bulunmakta olup, bu bağlamda evde egzersiz yapmak için motivasyon bulamayan biri için de güzel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz.

Mini oyunlardan bazıları tekrar oynanabilirlik hususunda başarılı değil. Mini oyunlarda farklı meydan okumalar yer alsada çeşitlilik olarak çevre etkileşimli oyun görmek istediğiniz taktirde hayal kırıklığı yaşayabiliyorsunuz.

Sonuç olarak akıllı cihaz desteği sağlaması ve yüz kişiye kadar oynanabilmesi ile Nintendo Switch özel oyunundan beklentileri karşılayan, bu bağlamda tercih edebileceğiniz, önerebileceğimiz bir oyun paketidir.

Cevap bırakın