Facebook Aracılığıyla Video İndirme Yöntemleri

Yeni yazımızda Facebook üzerinden video indirmenin nasıl yapılacağından bahsedeceğiz. Bu hususa iOS, Android ve Windows platformlarıyla alakalı ayrı ayrı değiniyoruz.


Facebook aracılığıyla video indirme yapabilmek için bir program kullanmanız gerekiyor çünkü manuel olarak kullanım sağlansada bazı platformlar için illaki programa ihtiyaç duyuluyor. Bu hususta önerilebilecek programlar arasında da Facebook Video İndirme hususunda üçüncü parti uygulamaları geliyor.


İlk olarak Windows ve MacOS cihazları için nasıl yapılacağına değinelim. Müjdemiz şu ki Windows veyahut MacOS cihaza sahipseniz herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmadan bunu yapabilirsiniz. Bunun için mbasic yöntemini kullanabilirsiniz.


Windows’ta program kullanmadan Facebook videosu indirmek:
Bunun için ilk olarak indirmek istediğiniz videoyu görüntüleyin. Sonrasında videonun üzerine sağ tıklayın ve Video İnternet Adresini URL Göster komutuna tıklayın. URL adresini seçip kopyalayın ve www kısmını silip sildiğiniz kısma mbasic yazın. Şimdi videoyu tekrar oynatın ve videonun üzerine sağ tıklayıp Video Olarak Kaydet komutunu verin. Böylece videoyu bilgisayırınıza indirmiş olacaksınız. Aynı yöntemi MacOS üzerinde de deneyebilirsiniz ancak MacOS cihazlarda bazen çalışmadığını, dolayısıyla MacOS üzerinde de programa ihtiyaç duyabileceğinizi belirtelim.


Freemake


Freemake ile pek çok işletim sistemine sahip cihazda Facebook indirmelerini kolayca yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey Freemake.com adresini açmak ve indirmek istediğiniz video linkini kutucuğa yapıştırıp Download Now komutuna tıklamaktır.


Mobil platform için özel yöntemler:


Eğer Android işletim sistemine sahip bir cihazda Facebook indirmesi yapmak istiyorsanız o halde Video Downloader for Facebook uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı telefonunuza kurun ve indirmek istediğiniz Facebook videosunun URL linkini program üzerine yapıştrıp aratın. Download Videos kısmından indirmiş olduğunuz videoları görüntüleyebilirsiniz.


iOS üzerinde uygulamak içinse Browser and Documents Manager uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı iOS işletim sistemine sahip cihazınıza kurun ve üst bölümde yer alan URL kısmına pickvideo.net yazıp siteye girin. Çıkan ekrandaki kutucuğa indirmek istediğiniz videonun URL’sini yapıştırıp Download butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Cevap bırakın