KeepVid Ani Bir Kararla Video İndirme Desteğini Sonlandırdı

Kullanıclıarın epey sevdiği  müzik indirme aracı KeepVid, YouTube başta olmak üzere video paylaşım platformlarındaki yüklenmiş videoların indirilmesine olanak sağlıyordu. Fakat artık bu işlevini yitirdi.

Mart ayının başında konu ile ilgili bir öneri başlığı açan KeepVid, henüz daha gelişmeleri beklemeden fonksiyonlarını geri çekti. Artık Facebook ve YouTube üzerinde yer alan videolu müzikleri KeepVid aracılığı ile cihazınıza indirmeniz mümkün olmayacak.

Bu aceleci kararın altında yatan sebep bilinmiyor. Fakat firmanın aceleci davrandığı göz önüne alınırsa bir şikayet veya hukuki bir sorunun söz konusu olabileceği akıllara geliyor. Zaten geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamaya göre artık KeepVid üzerinde  reklam destekli video platformları ve çevrimiçi ücretli abonelik sitelerinin yer verildiği listeler paylaşılacak.

Keepvid cephesinden kullanıcıların tepkilerinden sonra ufak bir açıklama da yapıldı. Açıklamada video indirme aracının üçüncü taraflarla video indirme konusunda yaşanan uyuşmazlıkların aşılması halinde tekrar aktif hale getirileceği ifade edildi. Böylece azda olsa bir açık kapı bıraktı.

Aynı zamanda KeepVid, kullanıcılar için bu süreyi atlatana kadar bir başka platformdan yararlanabileceklerini ifade etti. KeepVid, şu an video indirmek isteyen kişilerin YouTube Go kullanması gerektiğini söyleyerek dikkat çekti.