Facebook Sayfa Kullanıcı Adı Bağlantısını Değiştirme

Facebook’ta sahip olduğunuz sayfanın bağlantısını değiştirebiliyorsunuz. Yeni içeriğimizde bunu nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Sayfamızın bağlantısından kastım adres çubuğunda yer alan URL yani örneğin facebook.com/sizinsayfaadiniz

Bu şekilde yapabilmek için sayfanızın ana ekranına girin ve sol menüde bulunan Hakkında yazısına tıklayın. Ardından kullanıcı adı bölümünü göreceksiniz. Oraya tıklayın ve kendinize bir kullanıcı atayın. Kullanıcı adları hem URL şekillendirir hem de Facebook üzerinde daha rahat ulaşılmanızı sağlar. Kullanıcı adını belirtilen kutucuğa girdikten sonra kaydedelim böylelikle işlemimiz tamamlanacak.

Hata Alanlar İçin

Alınmış kullanıcı adını almaya çalışırsanız sistem hata verecektir. Boşta olan kullanıcı adlarını denemeniz lazım. Fakat bazen boşta olan ve karakter uyumluluğu bulunan kullanıcı adlarında da hata çıkabilmektedir. Kullanıcı adı atama işleminin bazı sayfalarda hata verdiğini belirtelim. Örneğin benim Facebook sayfalarımdan bazılarında sorunsuz bir şekilde kullanıcı atanırken bazılarında ise problemler yaşıyorum. Örneğin ‘Bu sayfa kullanıcı adı almaya uygun değil’ şeklinde uyarılar veriyor. Bu uyarıların sebebi ile ilgili yaptığım araştırmada sebebinin beğeni sayısı ile ilgili olduğunu öğrendim. Fakat ilginç bir şekilde yeni açılan bazı sayfalarımda kullanıcı adı atanıyor. O yüzden eğer sayfanıza kullanıcı adı atarken hata alıyorsanız Facebook ekibine bildirmenizi faydalı olabilir. Çünkü net olarak sebebi bilinmemektedir.

Cevap bırakın