Facebook’ta Hesap Dondurmakla Hesap Silmeyi Birbirine Karıştırmayın!

Facebook’a ara vermek veya tamamen ayrılmak istiyorsanız size iki önemli seçenek sunulmuş. Bunlar; Hesap dondurma ve hesap silme…  Peki birbirlerinden farkları ne? Makalemizi inceleyerek hemen öğrenebilirsiniz. 

Facebook’ta hesap dondurmak ile hesap silmek farklı şeylerdir. Farklılıkları şöyle bir açıklayacak olursak;

Hesabı dondurduğunuzda süre gözetmeksizin istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Fakat silme talebinde bulunduysanız bu süre kesin olmamakla birlikte bir iki gün kadardır. Facebook ekibi, silme talebinde bulunan kullanıcının hesabını genellikle bir iki gün içinde siler. Onlar silene kadar hesaba giriş yaparsanız açılır fakat giriş yapmadığınız taktirde hesap komple silinecektir ve 90 gün içerisinde de Facebook’ta bulunan neredeyse tüm verileriniz yok olacaktır.

Hesap dondurma daha çok tatil yapıp dönmek gibi bir şeydir. Fakat hesabı silmek genellikle temelli gitmektir. Hesap silindiğinde kullanıcı adı ve parolanın bir anlamı olmaz. Artık Facebook’ta gezinirken yüzeysel şeylerden yararlanabilirsiniz.

Aralarındaki benzerlikler ise şunlardır:

Hesap dondursanızda hesabınızı silsenizde bazı veriler maalesef Facebook’un elinde kalacaktır. Facebook ekibi bu bilgilerin kimliğiniz ile alakalı olmadığını beyan etmektedir fakat sunucularında tam olarak hangi bilgilerimizi sakladıklarını açıklamamaktadırlar.

İkisinde de mesela bir arkadaşınızla yaptığınız görüşmeler olduğu gibi kalabilir. İkisinde de insanlar zaman tünelinizi ziyaret edemeyecek, beğenilerinizi, etkinliklerinizi göremeyecek ve arkadaşlık isteği, mesaj gönderemeyeceklerdir. Arama çubuğuna isminiz yazıldığında hiç bir şey çıkmayacaktır.

Cevap bırakın