Facebook’ta Yaş Gizleme Nasıl Yapılır? Detaylı Anlatım

Facebook hesabınızı daha gizli bir hale getirebilmek için bazı adımlar atmanızı öneririz. Örneğin doğum tarihinizi gizleyerek karşı tarafın sizin hakkında yaş bilgisine ulaşmasını engelleyebiirsiniz.

Facebook üzerinde doğum tarihinizin bilinmesi ve doğum gününüz yaklaştığında tüm arkadaş listenize mail, bildirim gönderilmesinden rahatsız oluyorsanız doğam tarihini kaldırabilirsiniz. Bunun için ilk olarak Facebook mobil uygulamanızda oturum açınız ve profil resminizin üzerine dokunarak ana sayfanıza giriniz. Kendin Hakkında Daha Fazlasını Gör butonunu bulup açınız. İlgili alanda sayfayı biraz aşağıya indirdiğinizde doğum tarihinizin yazdığı alan karşınıza çıkacaktır. Hemen yanında yer alan, kalem ikonuyla belirtilen düzenleme butonunun üzerine dokunun. Açılan sayfada doğum tarihinizi yalnızca Ben olarak işaretleyin ve kaydedin.

İkinci olarak Windows işletim sistemindeki Facebook hesabınıza göre anlatalım:

Facebook hesabınıza giriş yapın ve Profil sayfasını açın. Hakkında yazısını bulup üzerine dokunun. Hakkında kısmında zaten doğum tarihiniz ile ilgili bilgileri göreceksiniz. İletişim ve Temel Bilgilerini Düzenle yazısının üzerine tıklayın ve Düzenle yazısına tıklayıp doğum tarihiniz ile ilgili yapmak istediğiniz ayarı seçip kaydedin.