Far Cry 5 PC Sürümünde Performans Sorunu Olmadığı Ortaya Çıktı!

Oyuncuların heyecanla beklediği Far Cry 5 çıkışını gerçekleştirdi. Oyun ile ilgili en dikkat çekici noktalardan biri  performans sıkıntısının gözükmemesi oldu.

Normalde Far Cry Primal oyununda PC optimizasyonu epey sıkıntılıydı ve bu yüzden PC oyuncuları duruma isyan etmişti. Akıcılık konusunda sınıfta kalan Far Cry Primal’ı yüksek ayarlarda oynayabilmek için çok iyi bir sisteme sahip olmak gerekiyordu. Fakat Far Cry 5 için aynı durum söz konusu bile değil.

Far Cry 5 oyunu PC performansı anlamında oyuncuların beklentilerini kesinlikle karşılayabiliyor. Öncelikle sistem gereksinimleri olarak oyuncuları mutlu edilyor. Çünkü bu oyun İ7 4930K işlemci, 8 GB RAM, GTX 980 Ti grafik kartı bulunan bir bilgisayarda 1080p ayarlarda ortalama 85 fps alabiliyor.

Oyunda grafikleri en ince ayrıntısına kadar ayarlayabilmeniz de çok hoş olmuş. Efektleri, kaplamaları, su, çevre gibi etkenleri tamamiyle sisteminize göre ayarlayabiliyor, üstelik oyunun kendi benchmark sistemini kullanarak kısa sürede en doğru grafik ayarlarını bulabiliyorsunuz.

İşlemci kullanımı konusunda da kullanıcılarını üzmeyen Far Cry 5, PC oyuncuları için ne kadar özenilerek hazırlanıldığını bugün göstermiş oldu. Oyunun geleceği parlak gözüküyor. Çünkü ilk inceleme puanları da son derece yüksek.