Far Cry 5’in Low ve Ultra Ayarlardaki Farklarına Göz Atıldı!

Far Cry 5, 2018 yılının en merakla beklenen oyunlarından biriydi ve çıkışını gerçekleştirdi. Çıkmadan önce yayınlanan tanıtım videoları ile adından epey söz ettiren oyun, çıktıktan sonra da ne kadar kaliteli grafiklerinin olduğunu gösterdi.

Oyunu ister low isterseniz de ultra grafik ayarlarıyla açın iki türlü de tatmin olacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü en düşük ayarlarda da çok güzel gözüküyor.  Uzaktan baktığınızda hemen hemen aynı grafik kalitesinde gibi görebiliyorsunuz. Ancak çözünürlüğü çok indirdiğiniz zaman hem düşük çözünürlükte hem de en düşük grafik detaylarında oyun biraz çamurlaşıyor.

Grafik farklılıkları ile ilgili hazırlanan bir karşılaştırma videosu, oyunun low ve ultra grafik ayarları arasında ne gibi farklılıklar olduğunu gözler önüne seriyor. Bu doğrultuda Far Cry 5 oyunu low ayarlarda özellikle gölgeler, ışıklandırma ve su detayları olarak epey aşağıda kalıyor. Şaşırtıcı olan nokta ise insanların görünüşlerinin yine hemen hemen aynı detay kalitesinde kalması fakat gölgelerde ve cisim hareketlerinde inanılmaz bir değişim boy göstermesi. Bu sebeple iç mekanlarda da low ve ultra arasında çok büyük farklılıkların olduğunu seziyoruz.

Örneğin hazırlanan videoda sallanan büyük avizenin hareketleri low ayarındaki ile hiç aynı değil. Aynı zamanda ultra ayarda gölgeler epey zenginken low ayarda neredeyse hiç gölge bulunmuyor.