Flipgrid Microsoft Bünyesine Dahil Oluyor

Her ne kadar ülkemizde çok popüler olmasada dünya genelindeki popülerliğini arttıran Flipgrid uygulaması artık Microsoft bünyesinde devam edecek. Microsoft’un Flipgrid ile ilgili güzel planları var.

Günümüzde akıllı telefonlar için çıkarılan birbirinden güzel pek çok uygulama bulunuyor. Flipgrid uygulaması da eğitim kategorisine odaklanan farklı yapıda bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Videolu tartışmaların yapılabildiği, okullar ve dersler hakkında görüşlerin ve bilgilerin bulunduğu verimlilik uygulaması Flipgrid, artık Microsoft bünyesinde çalışmalarına devam ediyor.

Microsoft, Flipgrid şirketini satın aldığını ve ilerleyen süreçte Flipgrid’i sosyal alanda daha güçlü bir uygulama haline getirmeyi amaçladığını duyurdu. Eğitimin sosyal boyutuna odaklanmayı arzu eden Microsoft, çalışmalarını bu kıstasa göre sergileyecek. Flipgrid, Android ve iOS gibi işletim sistemlerindeki cihazlardan kullanılabiliyor. Eğitim almak isteyen herkes için çok güzel bir fırsat olan Flipgrid, öğrencilere verimli bir zemin oluşturuyor.

Google Play üzerinde 3.2 Puan alan Flipgrid, doktora öğrencileri, eğitimciler ve dünya çapındaki pek çok eğitim güruhları için geliştirilmiş bir uygulama. Öğrenci gelişimini destekleyen, konular ile ilgili çözümlerin hızlandırılmasını sağlayan ve yardımlaşmayı ön plana çıkaran Flipgrid epey faydalı işlevler görüyor. Bakalım bundan sonra Microsoft, Flipgrid ile ilgili nasıl hamleler ortaya koyacak?