Windows 10’da Gereksiz Dosyaları Silme Yöntemi

Yeni içeriğimizde Windows 10 işletim sisteminde gereksiz dosyaları silme işlemlerinin nasıl yapılabileceği hususuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Microsoft’un en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10, PC platformunda şu an en güncel ve en popüler yazılım olarak hizmet gösteriyor.

Bilgisayarınızda yer alan uygulamaları sildiğiniz zaman çöp dosyalar oluşabilir. Aynı zamanda hafızayı şişiren gereksiz çok sayıda farklı dosya bilgisayarın yavaşlamasına neden olur. Özellikle uzun süredir format atılmayan bilgisayarlarda çok fazla dosya kalıntısının bulunacağı unutulmamalıdır. Bu vesileyle sistemin düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Dosyaların temizliğini yapabilmek için uygulanabilecek yönteme hemen değinelim : Yöntemi uygulamak için ilk olarak Ayarlar menüsüne girip Sistem seçeneğine tıklayınız. Açılan kısımda Depolama menüsünden Bu Bilgisayar yazan birime tıklayıp Windows’un hafızadaki dosyalarını taramasını bekleyin ve sonrasında listedeki geçici dosyalar seçeneğine tıklayıp silmek istediğiniz geçici dosyayı seçin ve Dosyaları Kaldırın seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayın.

Böylece sisteminizde yer alan gereksiz dosyalar silinecek ve sisteminizde azda olsa yer açılacaktır. İşlemi belli zaman aralıklarıyla tekrarlamanızı tasiye ederiz.

Cevap bırakın