Galaxy S8 Oyunları Tam Ekran Yapma Yöntemi

Samsung Galaxy S8’in ekranı 18:9 oranlarına sahip olduğundan bazı oyunlar tam ekran olarak çalıştırılamıyor. Fakat bunu manuel olarak ayarlayıp oyunları tam ekran halinde oynayabilmeniz mümkün. Yeni makalemizde bunun nasıl yapıldığını detaylarıyla anlatıyoruz.

Normalde S8 en boy oranından ötürü bir oyun çalıştırdığınızda ekran kırpılmış gözüküyor, tam ekran biçiminde görüntülenmiyordu. Samsung, bu konu hakkında oyuncuları düşünerek S8’e Game Tools’u entegre etti. Game Tools, bu sorunu düzelttiği gibi oyun sırwasında bildirimleri kapamaya, oyunları optimize etmeye, arama veya ekran kilidi aktif olduğunda oyunu durdurmaya yarıyor.

Ekran sorununu çözebilmek için ilk olarak Game Tools uygulamasını cihazınızda açın ve Ayarlar alanına girin.

Gelişmiş Özellikler’e, oradan da Oyunlar’a girin. Şimdi de Game Tools’u oyunlarda aktif hale getirin.

Game Tools’u etkinleştirmenizin ardından kullanmak istediğiniz oyuna girip eklenen yeni butona tıklayarak Game Tools ekranına erişin.

Tam Ekran seçeneğinin altından tam ekran özelliğini aktif edin. Aktifleştirmeyi yaptığınızda oyununuz yeniden açılacak ve bu kez tam ekran olacaktır.

Yine Tam Ekran seçeneğini etkinleştirdiğiniz listede pek çok farklı ayar da görebilirsiniz. Bunlar; Bildirim engelleyici, düğme kilidi, ekran kilidi, kenar dokunmatik kilit, ekran görüntüsü ve kayıttır.

Özellikle kayıt özelliği çok fazla kullanılan bir Game Tools niteliğidir. Bu özellik sayesinde oyunlar sırasında sesli ve görüntülü kayıt alıp bunları YouTube gibi platformlarda yayınlayarak YouTuber olabilirsiniz. Bu tarz videolar şaşırtıcı derecede çok izlenmektedir.

Cevap bırakın