Google Translate Aracılığıyla Çeviri İndirme Yöntemi (Programsız)

Google Translate aracıyla çeviri yaptıktan sonra çevirinizi indirebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağız? Hazırlamış olduğumuz yeni makalemizde detaylarıyla anlattık.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, ilk etapta karşımıza arama motoru olarak çıkmıştı ancak daha sonra pek çok önemli web servisi de sunmuştu. Kuşkusuz ki çeviri hizmeti de bunlardan biri. Google Translate kullanarak hemen hemen her dilden çeviri gerçekleştirmeniz mümkün. Bu çevirileri dilerseniz sesli dilerseniz de yazı olarak alabiliyorsunuz. Peki indirmek istersek bunu nasıl yapabiliriz? Gelin bir bakalım:

İlk olarak  Google Çeviri sayfasına girin ve herhangi bir cümle yazın ve sol alt kısımdaki ses işaretine tıklayarak dinleyin. Ardından F12 tuşuna basın ve sayfaya sağ tıklayıp Öğeyi İncele‘ye girin. Eğer farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız F12 bastığınızda bir şey çıkmayabilir ancak genelde tüm tarayıcılarda herhangi bir boşluğa sağ tıkladığınızda seçenekler arasında Öğeyi Denetle çıkacaktır. Açılan kısımdan Network (Ağ) sekmesini bulun ve üzerine tıklayın.

Şimdi bu pencere açık kalsın ve  çeviri ekranına tekrar gelip ses dosyası olarak indirmek istediğiniz metni yazın ve ilk adımda ifade ettiğimiz ses işaretine yani Dinle komutuna tıklayın. Ardından Network yazısında yazılar belirecektir. Belirecek olan yazılar şöyledir:

 

İşaretlendiği gibi translate ile başlayan dosyanın üzerine gelin ve sağ tıklayarak yeni sekmede aç komutunu verin. Böylece ses kaydı yeni sekmede oynatılacaktır. Oynatıcının hemen sağ kısmında yani ses butonunun yanında üst üste üç nokta simgesi göreceksiniz. O simgenin üzerine tıklayıp İndir komutunu vererek indirmeye başlayabilirsiniz veyahut Ctrl + S komutuyla farklı kaydetme seçeneğiyle dosya gezgininizi açıp öyle indirebilirsiniz. Böylece her çeviriyi programsız bir şekilde indirebilmeniz mümkün.