Google’dan Veri Tasarrufu İçin Yeni Bir Uygulama Geldi

Google, kullanıcıların veri tasarrufu sağlayabileceği yeni bir uygulamayı kullanıma sundu. Uygulama, diğer uygulamaların kullandığı veri miktarını anlık olarak gösterip kontrol etmeye yarıyor. 

Günümüzde akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından birisi veridir. İnternete bağlanınca veri bağlantısı paketimizden harcamış oluruz ve satın aldığımız GB  bittiğinde artık interneti kullanamayız. Özellikle akıllı telefonlarda arka planda çalışan çok fazla internet kullanan uygulama olduğu düşünülürse veri bağlantısını açık bırakmışsak vay halimize.

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google, veri tasarrufu gerçekleştirmenize yarayacak bir uygulama sundu. Bu uygulamanın ismi Datally. Üretilme maksadı ise akıllı telefonlardaki hücresel veriyi anlık olarak kullanıcıya gösterip gereken noktalarda kontrol altına alabilmek. Uygulama arka planda çalışıp internetten harcayan yazılımlar için de bir çözüm sunuyor. Denetlemeleri yapıp, bilgileri aktarıp, kontrole yardımcı oluyor.

Uygulama şu an Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebilmekte. İndirip çalıştırdığınızda size anlık olarak bilgiler veren Datally, aynı zamanda gereken yerlerde uyarılarda da bulunuyor. Veri tüketim saatini gösteren Datally, hücresel veri planı ile ilgili size zaman zaman kablosuz ağa bağlanmanız gerektiği, bir şeylerin ters gittiği yönünde uyarılar da verebiliyor.

Cevap bırakın