DualShock 4’ü Android Cihaza Bağlama Yöntemi

Yazımızda DualShock 4 cihazını nasıl Android işletim sistemine sahip cihazınıza bağlayabileceğinize değiniyor, bu hususta bilinmesi gerekenlere yer veriyoruz.

Günümüzde pek çok popüler Android oyunu, fiziksel tetikleyici ve joystickler ile ince dokunmatik ekran kontrollerini atlamayı sağlamakta olan denetleyici desteği ortaya koymaktadır. DualShock 4’ü Android cihazınıza bağlayabilir ve bu sayede farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

DualShock 4’ü Android Cihaza Bağlama Adımları:

İlk olarak DualShock 4 cihazınızın Paylaş veya PS düğmelerine aynı anda basılı tutunuz. Sonrasında yanıp sönen beyaz ışık çubuğu arkada görünene dek bekleyiniz. Ardından Android akıllı telefonunuzun Ayarlar uygulamasına giriniz.

Ayarlar uygulamasının arama çubuğuna gelip Bluetooth’u arayın ve Bluetooth menüsünü görüntüleyin. Sonrasında Yeni Cihazı Eşleştir seçeneğine dokunarak devam edin. Çıkan seçeneklerden DualShock 4’e dokununuz veya PlayStation 4 denetleyici görünmemekte ise Bluetooth ayarlarını gözden geçiriniz. Sonrasında denetleyicinin cihazınıza bağlı olup olmadığını inceleyin.

Gamepad eventually pairing modundan çıkacak olup, bu yüzden Android telefonunuzda fazla zaman harcamamaya özen gösteriniz ve denetleyicisi deaktif hale getirmek için de PS düğmesine basılı tutmayı unutmayınız.

Önerilen Bağlantı : USB

Eğer daha güvenilir bir bağlantı istiyorsanız o halde önerdiğimiz USB ile bağlanma yöntemini kullanın. Fakat bu yöntem telefonunuzun bataryasını daha hızlı bir şekilde eritecektir. DualShock 4 kontrolcüsüyle gelmekte olan kablo cihazın USB-C bağlantı noktasıyla uyumlu olmadığından USB-A/USB-C adaptörü veya micro USB kablosu dönüştürücü de gerekecek. Taktığınız zaman diğer USB aygıtlarında olduğu gibi direkt kullanabilirsiniz yani kurulum gerekmemektedir.

Eğer PlayStation 5 veya PlayStation 4’e sahipseniz, PS Remote Play yazılımını kullanıp konsolunuza her yerden erişim sağlayabilirsiniz. Ancak bunun için sadece Android 10 ve üzeri bir telefon sürümüne sahip olmanız gerekmektedir. Konuyla ilgili olarak sormak istediklerinizi hemen alt kısımda bulunmakta olan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Cevap bırakın