Telefonunuz Hafıza Kartını Görmüyorsa Bu Adımları Uygulayın

Android cihazınız taktığınız hafıza kartını görmüyorsa veya sonradan görmemeye başladıysa bu konuda ne gibi çözüm yollarına başvurabileceğinizi anlatıyoruz.

Bildiğiniz gibi Android telefonların neredeyse hepsinde harici hafıza kartı desteği bulunuyor. Harici hafıza kartı takarak telefonunuzda daha fazla depolama alanına sahip olabiliyorsunuz. Fakat hafıza kartı problemlerinin seyrek de olsa meydana geldiği bilinen bir gerçek. Özellikle hafıza kartını görmeme, hafıza kartındaki dosyaların aniden silinmesi gibi pek çok problem oluyor.

Öncelikle telefonunuz hafıza kartını görmüyorsa hafıza kartını daha önce kullanıyor olup olmamanız önemli. Eğer yeni bir hafıza kartı alıp taktıysanız ve görmüyorsa sorun büyük bir olasılıkla hafıza kartındadır yani donanımsaldır. Fakat sonradan problem meydana geldiyse o halde seçenekler daha çok artıyor.

Bizim size önerimiz ilk olarak hafıza kartına bir format atmanız. Bunun için aşağıdaki yöntemleri takip edin;

UYARI: Bu yöntem ile hafıza kartınızın içindeki verilerinizi kaybedebilirsiniz.

  • İlk olarak telefonunuzun Ayarlar kısmına girin.
  • Depolama seçeneğini bulup girin.
  • Hafıza Kartını Formatla yazısına tıklayın.

Verilerin silinmesini istemiyorsanız okuyun;

Hafıza kartınızın içindeki verileri önemsiyorsanız veya yukarıdaki adımı uygulamanıza rağmen sorun çözülmediyse kartınızı bir kart okuyucu yordamı ile bilgisayarınıza bağlayıp yardımcı programlar kullanmanız gerekiyor. Dosya kurtarma işlevi gören pek çok program var. Bu programlar aracılığı ile kolayca verilerinizi yedeklemeniz mümkün. Mesela öneri istiyorsanız size DataRecovery isimli ücretsiz dosya kurtarma programını önerebiliriz.

 

Cevap bırakın