GTA Vice City RC Uçakları Bomba Nerede Görevini Geçme Yöntemi

GTA Vice City’nin en zor görevlerinden biri olarak lanse edilen Bomba Nerede? adı verilen görevin nasıl geçilebileceğini detaylarıyla anlatıyoruz.

Her ne kadar GTA Vice City biraz eski bir oyun olsada günümüzde hala popülerliğini sürdüren, çok sayıda kişi tarafından oynanan bir oyun. Aynı zamanda özellikle günümüzün oyunlarına göre daha zor olması nedeniyle hala zevk veriyor. Özellikle bazı görevler çok zorlayıcı. Bunlardan biri de Bomba Nerede adlı görev. Bu görevde üç adet RC uçağı uçuruyoruz hepsinde de birer bomba var. Bu bombaları  tam isabet yollamalıyız çünkü üç hedefimiz var ve toplamda sadece üç bomba atabiliyoruz.

Oyunda W A S D tuşları ile minicik RC uçaklarımızı yönlendiriyoruz. Fakat pek çok kişi püf noktasını bilmediği için RC uçaklarını çabucak batırıyor veya patlatıyor. Çünkü numlock tuşlarını kullanmıyorlar. RC uçaklarını uçururken W tuşuna basıyoruz ve uçağımız havalandıktan sonra  bir yandan W A S D tuşlarını kullanırken bir yandan da Numlock 5 tuşuna sürekli ard arda basın. Bunu yaparsanız uçağınızın sürekli havada kaldığını, yere çakılmadığını göreceksiniz ki zaten bununla beraber görevi de geçmeniz çok kolay olacaktır. Eğer Numlock 5 yerine farklı bir tuşu atadıysanız o tuşa basın.

İlk olarak size işaret edilen konuma gidin ve bombayı atacağınız an W tuşundan elinizi çekerek işaretli konumun tam ortasında bombayı bırakın. Eğer iyi ayarlamazsanız bomba suya düşer ve zarar vermez. Bu sebeple de görevi yeniden oynamak zorunda kalırsınız.

Birinci isabetli atıştan sonra size bir uyarı gelecek. Uyarıda adamların uçağınızı farkettiği ve hareket ettikleri yazacak. İkinci uçuşunuzda  hareket edenlerin peşine düşün fakat bu kez tam teknenin üzerine geldiğinizde bombayı bırakmayın. Çünkü tekne hareket ettiği için bomba aşağıya inene kadar çoktan ilerlemiş olacak ve böylece bomba suya düşecektir. En garantici yöntem ise teknenin üzerine çarpacak şekilde çok yakın gitmek ve tam üzerindeyken, arada neredeyse mesafe yokken bombayı bırakmaktır. Uçağınızın patlaması önemli değildir. Yeterki bomba isabetli olsun.

Bunu da yaptıktan sonra son olarak üçüncü uçağımızda ilk bombayı attığımız alana geri dönüyoruz. Orada bulunan araç ve onun yanındaki çete üyesinin üzerine bombayı bırakıyoruz. Bunu isterseniz aracın tam üzerindeyken isterseniz de doğrudan ikinci yöntemdeki gibi çarpacak gibi yaklaşarak bırakabilirsiniz. Böylece görevi başarıyla geçmiş olursunuz.

 

Cevap bırakın