Horizon: Zero Dawn Satışlarının Yüksek Olması Yeni Oyunun Önünü Açıyor

Horizon: Zero Dawn oyununun satışlarının çok iyi gitmesi yeni oyunların da geleceğinin habercisi. Oyun 4 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaştı.

Kaliteli, büyük kitlelere hitap edebilecek, basından da geçer notlar alabilecek oyunlar yapmak günümüzde son derece zor. İlk olarak  vizyon sahibi bir ekip, yoğun bir çalışma ve büyük bir maliyet gerektiriyor. Ancak eğer oyun başarıya ulaşırsa emeği geçenlere çok büyük paralar da kazandırabiliyor. İşte Horizon: Zero Dawn bu konularda oldukça başarılı oldu.

Horizon: Zero Dawn’ın toplam satış rakamları yaklaşık 4 milyon 200 bin kadar. Oyunun fiyatının da yüksek olduğu düşünülürse oldukça başarılı bir işe imza atıldığı söylenebilir.  Horizon: Zero Dawn oyunu piyasaya sürüleli henüz bir yıl bile olmadı. Oyunun sadece PlayStation için sunulduğu da düşünülürse 39 haftada elde edilen rakam muazzam. Oyuna en fazla ilgi gösterenler ise Avrupalı oyuncular. Dünya üzerindeki toplam satış rakamının %28’i Avrupa bölgesini kapsıyor.

Oyundan hem emeği geçenler hem de oyuncular oldukça memnun kaldı. Bu durum yeni bir oyunun daha çıkacağının habercisi. Horizon Zero Dawn, farklı yapısı ile de zaten büyük bir seri olmayı hakediyor.

 

Cevap bırakın