Huawei’den DeX’e Rakip Geliyor!

Samsung‘un Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile birlikte tanıttığı ve monitör, klavye ve fareye bağlanabilen, akıllı telefonunuzu bir bilgisayar sistemine çeviren akıllı standı DeX, 2017 yılının en ilgi çeken teknolojik yeniliklerinden birisi olmaya aday. Ancak sektörde Samsung pek yalnız kalamayacak gibi görünüyor!

 

 

Huawei geçtiğimiz günlerde tanıttığı Mate 10 serisi akıllı telefonlarına özel olarak tasarladığı bir akıllı standı Ekim ayı içinde tanıtacak. MirAxess CEO’su Yanis Anteur, kendisiyle yapılan bir röportajda Huawei Mate 10 serisinin tıpkı Samsung‘un Galaxy S8 serisi ile bizlerle tanıştırdığı PC mantığında çalışabilme fonksiyonuna sahip olacağını belirtti.

 

 

Mirabook isimli dizüstü bilgisayar şeklinde ve akıllı telefonları bağlayarak masaüstü deneyimini yaşayabildiğiniz platformun tanıtımı sebebiyle yapılan bu röportajda Anteur, cihazlarının Samsung‘un amiral gemisi telefonları ile yüzde yüz uyumlu olarak çalışacağını belirtirken sözlerine Huawei Mate 10 serisi telefonların da aynı şekilde uyumlu olarak çalışabileceğini söyledi.

 

 

Buna göre Huawei Mate 10 serisi akıllı telefonlar, tıpkı Samsung‘un amiral gemisi akıllı telefonları gibi uyumlu bir akıllı standla kullanıldıklarında monitör, klavye ve fareye bağlanarak kişisel bilgisayar işlevine sahip olabilecekler.

Samsung DeX, üzerinde 2 adet USB girişi, ethernet portu ve HDMI girişi bulunan bir platform. Huawei‘nin kendi markasını taşıyacak akıllı standın teknik özellikleri ise şu an için gizemini koruyor.

 

 

Huawei‘nin Mate 10 serisi telefonları için özel olarak tanıtacağı kendi akıllı standının Ekim ayı içinde görücüye çıkması bekleniyor. Bakalım fiyat ve performans açısından Samsung DeX‘e rakip olmayı başarabilecek mi? Eğer bunu başarırsa Mate 10 serisi akıllı telefonların satışlarına da büyük bir katkı sağlayacağı kesin görünüyor.

Cevap bırakın