Intel Core Serisinin Şampiyonu Değişiyor!

Intel Core serisi yıllardır donanım kategorisinde çok önemli bir yeri sahip. Şimdi de seriye Intel Core i7-8086K ekleniyor. Söz konusu model yüksek performansıyla dikkat çekmeye geliyor.

Günümüzde bilgisayar donanımları hususunda en fazla dikkat çeken markalardan biri kuşkusuz Intel. Yıllardır Intel Core serisinde i3., i5 ve i7 olmak üzere üç farklı segmentte cihazlarla karşımıza çıkan Intel, şimdi en üst segment olan i7 için bir yeni üye daha ekliyor. Intel Core i7-8086K çok yakında çıkışını gerçekleştirecek. Donanım gelmiş geçmiş en iyi Intel işlemci olabilir.

Intel Core i7 8086K, Intel 8086’nın üretiminin üzerinden 40 yıl geçmiş olması nedeniyle 40.yıla özel olarak geliştiriliyor. 5 GHz saat hızına kadar çıkabilen ve böylece bir devrim niteliğinde olan Intel Core İ7 8086K, 6 çekirdekli son seviye işlemciler kategorisinde en üst seviye performansı ortaya koyacak.  Sızıntılara göre model 12 yürütme birimi ve 12 MB L3 önbellek özellikleri ile gelecek.

İddialara göre cihaz 8 Haziran tarihinde resmen ön siparişe sunulacak. Ardından kısa bir zaman sonra dağıtımına da başlanacak. İşlemciye büyük bir ilginin olması bekleniyor fakat elbette piyasaya sürüldüğü fiyat da bunda kilit rol oynayacaktır.