İşte Destiny 2 Sistem Gereksinimleri

Bungie tarafından haftalık olarak yapılan bildirimlerin bu haftakinde Destiny 2 oyunu ile ilgili önemli bilgiler de paylaşıldı. 24 Ekim‘de kullanıcıyla buluşacak olan Destiny 2 oyununun sistem gereksinimleri de belli oldu. Neyse ki bizlerden beklentileri çok da uçuk değil. Gelin hep birlikte öncelikle minimum neler gerekiyor ona bir göz atalım.

 

 

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel işlemci cephesinde Core i3-3250 3.5 Ghz ya da Intel Pentium G4560 3.5 Ghz yeterli oluyorken Amd cephesinde ise en az FX-4350 4.2 Ghz bir işlemciye sahip olmanız gerekiyor.

Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 2 GB ya da GTX 1050 2 GB bu oyun için yeterli iken AMD kullanıcısı iseniz size en az bir adet AMD Radeon HD 7850 2 GB gerekli olacak.

RAM: Destiny 2 oyunu için minimum 6 GB RAM kapasitesine sahip bir bilgisayarınız olması gerekiyor.

 

 

2017 sonuna yaklaştığımız şu günlerde bu minimum gereksinimler artık pek de yüksek sayılmayacak derecede kalıyor. Tabi ülkemizde vergiler ve döviz kuru sebebiyle tavan yapan donanım fiyatları belimizi bükmese Destiny 2 için önerilen sistem gereksinimlerine de zorlanmadan sahip olabilirdik demeden geçemiyoruz. Önerilen sistem gereksinimlerinin Destiny 2 oyununu 1080p çözünürlükte ve yüksek ayarlarda 60 fps dolaylarında rahatlıkla oynatabildiğini belirtelim. Gelin birlikte önerilen donanım nelerden oluşuyor bir bakalım.

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Core i5-7400 3.5 Ghz ya da AMD Ryzen R5 1600X 3.6 Ghz işlemcileri oyunu rahatlıkla yüksek kalitede oynatabiliyor.

Grafik Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 4 GB ya da Nvidia GeForge GTX 1060 6 GB yeterli olur iken AMD cephesinde ise önerilen kartımız AMD R9 390 8 GB oluyor.

RAM: Destiny 2 için önerilen RAM kapasitesi ise 8 GB olarak görünüyor.

Oyunu yüklemek için minimum Windows 7 64 bit işletim sistemine ve 70 GB boş hafıza kapasitesine sahip olmanız gerekiyor. Destiny 2‘yi yüksek performanslı oynamak için sisteminizin ve oyunun bir SSD üzerine kurulu olmasını tavsiye ediyoruz. Bu sayede yükleme süreleri oldukça kısalarak maksimum performansı almanızı sağlıyor.

Donanım gereksinimleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizlerle değerli düşüncelerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Cevap bırakın