iOS 10.3.3 Final Sürümü Artık Yayında. İşte Tüm Değişimler

Apple merakla beklenen iOS güncellemelerini yayınlamaya devam ediyor. Her ne kadar tüm kullanıcıların gözü iOS 11 güncellemelerinde olsa da marka sadece iOS 11 güncellemeleri üzerinde çalışmıyor. Herkese açık iOS 11 beta 2 sürümünden sonra, iOS 11 için yayınlanacak yeni beta sürümü beklenirken, bir önceki seri olan iOS 10 içinde son güncelleme yayınlandı. Bugün itibariyle yayınlanan iOS 10.3.3 final sürümüyle beraber sonunda iOS 10 işletim sistemi de tarihin tozlu raflarında yerini almaya başladı.

Her ne kadar bu yorumu yapmak için erken olduğu düşünülse de bundan sonra markanın eski işletim sistemi için güncelleme yayınlamayacak olması ve iOS 11’in de herkese açık betalarının yayınlanması, 10 serisinin geride kaldığını gösteriyor. Tüm bunlar bir yana son güncelleme iOS 10.3.3 ile gelen özelliklerin neler olacağı da uzun süredir konuşuluyordu. 6 adet beta içerisinde yenilik bazında sadece 3 yeni duvar kağıdı sunan Apple’ın final sürümünde bir sürpriz yapıp yapmayacağı merakla bekleniyordu. Peki, yenilik var mı?

iOS 10.3.3 Tüm Özellikler

iPhone, iPad ve iPod modelleri için yayınlanan yeni mobil işletim sistemi güncellemesinin neredeyse ekstra hiçbir değişiklik yapmadığını ekleyelim. Bu sürümde daha çok işletim sistemini kararlı sürüme taşımaya çalışıldığını görüyoruz. Yani şöyle düşünecek olursak, iOS 10.3.3 bu seri için son güncelleme ve tüm hataların giderilmesi aynı zamanda güvenlik sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Haliyle yeniliklerden çok iOS 10.3.3 işletim sisteminin hataları giderdiğini ve güvenlik açıklarını kapattığı açıklandı.

 iOS 10.3.3

Eski sürümde yer alan tüm güvenlik açıkları kapatılmış durumda. Modemlerde yaşandığı iddia edilen güvenlik sorunlarının da tamamen giderildiği belirtilen yeni işletim sistemi sürümünün, pil sorunlarını da tamamen ortadan kaldırdığını görüyoruz. Bu seriyle beraber pillerde aşırı tüketime neden olan hatalar tamamen giderilmiş. Bunun dışında pek bir değişiklik getirmeyen güncellemenin yüklenmesini de tavsiye ediyoruz. Öyle ki yeni güncelleme çok kapsamlı bir yenilik sunmasa bile güvenlik açıkları üzerinde yapılan çalışmalar bile yeterli.

Cevap bırakın