iOS Uygulama İçi Etkileşimleri Kapatma Yöntemi

Akıllı telefon kategorisinde iOS ve Android işletim sistemleri bir hayli yaygın olup iki işletim sistemi fonksiyonel açıdan birbirlerinden pek çok farklılık içeriyor.


Mobil cihazlarda yaygın olarak kullanılan iOS işletim sisteminde uygulama erişimi sırasında uygulamayı veya oyunu puanlamanızı, yorum bırakmanızı isteyen bildirim pencereleri çıkıyor. Bazı kullanıcılar bu bildirimlerden rahatsız olabiliyor.


Apple, çıkan bu bildirim pencerelerini engelleyebilmeniz için imkan sağlamakta. Bunun için ilk olarak Ayarları açıp en üst kısımda yer almakta olan Apple Kimliği seçeneğine tıklayın. Bu sayfanın içerisinde App Store – iTunes seçeneğini takip edip sayfada yer alan Uygulama İçi Beğeni ve Yorum seçeneklerinin karşısındaki işareti kapalı hale getirin. Ayar bu şekilde kaldığı sürece bildirim gelmesi de engellenmiş olacaktır. İstediğiniz zaman yine aynı bölümden bildirimleri tekrar aktif etmeniz mümkün.


Bu basit uygulamayla iOS uygulama içi etkileşimlerini kolayca kapatabilir ve rahatsız edici bildirimler almaktan kurtulabilirsiniz.


Cevap bırakın