iOS’ta Canlı Fotoğrafları Videoya Dönüştürme Yöntemi

Yeni içeriğimizde IOS işletim sisteminde canlı fotoğrafları nasıl videoya dönüştürebileceğiniz konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…


Akıllı telefonlarda özellikle son yıllarda oldukça yaygın olan canlı fotoğraflar fonksiyonu IOS işletim sistemine sahip cihazlarda da yaygın bir biçimde kullanılıyor. Özellikle de bazı kullanıcı kitleleri tarafından gün aşırı bir şekilde kullanılıyor.


Apple’ın popüler işletim sistemi iOS’ta canlı fotoğraflar yani Live Photo özelliği, çektiğiniz fotoğraflarda bulunan iki saniyelik videolar olarak bilinmektedir. Bir fotoğrafın hikayesini o anın canlandırmasını temel alan ve güzel bir anı olarak sunan canlı fotoğraflar metaryalini dilerseniz daha sonra videoya da dönüştürebilme imkanınız bulunuyor.


Nasıl Yapılır?


İlk olarak yeni çektiğiniz canlı fotoğraflardan birini açın ve sol üst kısımda yer alan Live yazısından açılan ekranda Paylaş butonuna tıklayın. Ardından menüyü aşağıya doğru kaydırın ve paylaşım seçenekleri arasından Video Olarak Gönder seçeneğine tıklayın. Fotoğraflar uygulamasına otomatik bir şekilde kaydedilen videoyu böylece basit bir şekilde bulabilirsiniz. Yaptığınız bu işlem nedeniyle canlı fotoğrafın silinmesi de söz konusu olmayacaktır.

Bu arada kaydedilen videonun da sesli olduğunu, MOV formatına sahip olduğunu belirtelim. Böylece artık IOS işletim sistemine sahip cihazlarınızdaki canlı fotoğraf materyallerini basit bir şekilde video haline dönüştürebilirsiniz.


Cevap bırakın