iPhone 5S Logo Donma Sorununu Çözme Yöntemi

Bu yazımızda iPhone 5S kullanıcılarının başına dert olan yükleme ekranı sırasında meydana gelen donma sorununun nasıl çözülebileceğine değiniyoruz.

Apple şirketi tarafından geliştirilen iPhone serisi için bu zamana kadar pek çok ürün piyasaya sürüldü. iPhone 5S modeli de bunlardan biriydi. Cihaz her ne kadar artık oldukça eskimiş olsada hala yüksek bir kullanıcı kitlesince kullanılmakta. Ancak kullanıcıların iPhone 5s modeliyle ilgili olarak son zamanlarda yaşadığı önemli bir problem bulunuyor. O da iPhone 5s kullanımı sırasında Apple elma logosunun çıktığı yükleme ekranında donma meydana gelmesi.

Elma logosu sırasında donma meydana gelmesinin altında yatabilecek pek çok neden var. Bunlardan en belirginlerine sizler için hemen değinelim: Eğer son zamanlarda yeni bir iOS güncellemesi yaptıysanız ve ondan sonra böyle bir sorun yaşıyorsanız taktir edersiniz ki problem güncellemeden kaynaklanmıştır. Bu gibi durumlarda telefonu eski bir sürüme yükleyerek veya yeni güncellemenin yayınlanmasını bekleyerek giderebilme yoluna başvurabilirsiniz.

jailbreak sorunu da logonun donmasına neden olabileceği gibi aynı zamanda iTunes aracılığıyla yaptığınız geri yükleme sonrasında meydana gelen bir sorun nedeniyle de olabilir. Telefonunuza bir virüs girmiş olma ihtimali de yine göz önünde bulundurulmalıdır. Elbette bu gibi durumlara karşı telefonunuzda çok iyi bir antivirüs programını kullanıyor olmanız kesinlikle tavsiye edilir.

Sorunun Çözümü

Sorunu çözebilmek için uygulanabilecek pek çok yol var ancak en popülerinden bahsedecek olursak; Cihazınızı bilgisayara bağlayıp iTunes uygulamasını açın ve bağlantının gerçekleştiğine emin olduktan sonra telefonunuzda ana ekran tuşu, güç tuşu ve ses tuşlarına aynı anda basın. Cİhazınızın kurtarma modu ekranı açılacaktır. Bu ekran açılana dek basılı tutun. Açılan bölümden Restore yan Onarma, Update yani Güncelleme bölümleri çıkacaktır. Güncelleme seçeneğinin üzerine dokunun. Böylece cihazınız veri kaybı yaşamadan yenilenecektir. Büyük olasılıkla sorununuz da çözülecektir.

Cevap bırakın