iPhone Telefonlarda Ses Paylaşımı Yapmak

Günümüzde iPhone cihazlara birden fazla kulaklık bağlamak mümkün. Yeni yazımızda bunun nasıl yapıldığı konusuna değinmekteyiz.

iPhone telefonda ses paylaşımı yapabilmek için telefonunuzun bazı özellikleri karşılaması gerekiyor. Örneğin Bluetooth 5.0 teknolojisinin desteklenmesi gerekli. Aynı zamanda işletim sistemi sürümü olarak iOS 13.1 veya iPadOS 13.1 ve üzeri işletim sisteminin kullanılması gerekiyor.

Fiziki olarak ise desteklenen telefonlar şu şekilde:

  • Phone 8 ve üzeri
  • iPad (5.nesil)
  • iPad Air (3.nesil)
  • iPad mini (5.nesil)
  • iPod touch (7.nesil)

Telefon tarafındaki gereksinimler bu şekilde olup aynı zamanda Beats kulaklık gereksinimi bulunuyor. Bunlara AirPods, Powerbeats Pro örnek olarak gösterilebilecek cihazlar.

Gereksinimlere değindiğimize göre artık ses paylaşım özelliğinin nasıl kullanılabileceği konusuna geçebiliriz. İlk olarak Kontrol Merkezi’ndeki Müzik araç çubuğu kısmından AirPlay düğmesine dokunun. Eğer o sırada Airpods bağlıysa Ses Paylaş özelliği de çıkacaktır.

Ses Paylaş özelliğinin üzerine dokunduğunuz zaman cihazların listesi çıkar. Bu liste çıktıktan sonra yapmanız gereken tek şey eşleştirmek istediğiniz cihazın üzerine dokunmak. Böylece her iki kulaklığın da iPhone veya iPad cihazınıza bağlanması mümkün oluyor. Paylaşımı durdurmak için ise onay tikini kaldırmak yetiyor.

Cevap bırakın