iPhone’da Siri ile Mesaj Gönderme Yöntemi

Yeni yazımızda iPhone marka akıllı telefonlarda Siri ile nasıl mesaj gönderilebileceği konusuna değiniyoruz. İşte detaylar…

Apple’ın sesli asistanı Siri, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verecek fonksiyonlara sahip. Siri ile kullanıcılara kısa mesaj gönderebilmek, AirPods ile mesajları bildirebilmek mümkün. Bunun yanında proaktif öneriler de sunmaktadır. Mesela toplantıya geç kalındığında Siri kullanıcıya bunun hatırlatmasını yapabilir. Bunun gibi pek çok fonksiyona sahip olan Siri aracılığıyla hemen bir kısa mesaj göndermeniz gereken durumlar için özel bir ayarlama yapabiliyorsunuz.

Siri ile kısa mesaj gönderme ayarını yaptıktan sonra siz müsait olmdığınız zaman sizinle iletişim kurmak isteyenlere Siri ile mesaj yazmaya uğraşmadan yanıt verebilirsiniz.

İlk olarak ana tuşun üzerine basıp Siri’yi çağırınız ve Merhaba Siri şeklinde sesleniniz. Rehberinizdeki kişinin tam adını söyleyip Mesaj Gönder deyiniz ve mesaj içeriğini söyleyiniz. Böylece mesaj yazmakla uğraşmadan karşınızdaki kişiye bildirimde bulunabilmeniz mümkündür.

Noktalama işareti kullanmak istediğinized de Nokta, Soru İşareti şeklinde seslenebilirsiniz. Siri mesajı tamamlayacağı zaman göndermeye hazır olup olmadığınızı soracaktır ve Evet dediğiniz anda mesaj alıcıya ulaşacaktır.

Cevap bırakın