İşte Çatışmadan Çatışmaya Koşabileceğiniz 5 FPS Oyunu!

Oyun dünyasının enlerine hoşgeldiniz. Bu kez de en çok sevilen FPS oyunlarını sizler için derledik.

FPS oyunları en çok ilgi gören kategorilerden biri. Genellikle elimizdeki ateşli silahla birinci şahıs kamera açısıyla oynadığımız bu oyunlarda temel hedefimiz rakipleri öldürmek ve takımımızın kazanmasını sağlamaktır. Yıllardır ülkemizde de severek oynanan bu türün bilinen, severek oynanan temsilcilerini bir liste halinde sizlere aktarıyoruz.

Counter Strike

Elbette böyle bir liste hazırlayıp da internet kafelerinin efsanesi olan bu oyuna yer vermemek olmazdı. Counter Strike serisi günümüzde hala severek oynanan epey eski bir FPS oyunu. Bugüne kadar pek çok farklı sürümü sunulan Counter Strike’ın son resmi oyunu ise Counter Strike: Global Offensive’dir.

Half Life

Bir başka Valve efsanesi olan Half Life, sahip olduğu öğelerle en etkileyici  FPS oyunlarından biri olmayı başarmıştı. Özellikle Half Life 2, zamanına göre üstün grafikleri, hikayesi ve oynanışıyla bir anda dikkatleri üzerine çeken bir oyun olmuştu. Günümüzde hala oynanmaktadır.

Rainbow Six Siege

Tom Clancy’s serisinin önemli üyelerinden biri olan Rainbow Six Siege, güçlü grafikleri ve farklı oynanış sistemiyle çok sevilen bir oyun. Günümüzde ilgiyle takip edilen ve oynanan Rainbow Six Siege, Ubisoft tarafından geliştirilip paylaşılmıştı. Özellikle Steam üzerinde oyuna yoğun bir ilginin bulunduğunu, oyunun resmi sayfasında sürekli canlı yayın etkinliklerinin paylaşılmakta olduğunu belirtelim.

Far Cry

Efsanevi Far Cry serisi kuşkusuz önemli FPS oyunlarından biriydi. Far Cry, diğer FPS oyunlarından açık dünya yapısıyla ayrılmaktadı. Çünkü genellikle FPS oyunlarında açık dünya temasının hakim olmadığını görürüz. Far Cry oyununda ise tam aksine bir durum söz konusu. Çok geniş bir harita ve yapabileceğiniz uçsuz bucaksız görevler var.

Doom

En iyi FPS oyunu örneklerinden biri olan Doom, uzun yıllar öncesine dayanan bir seri. 2016 yılında yeni bir sürümü daha piyasaya sürülen Doom serisi, son oyunu ile de beğeni toplamayı başarmıştı. Son oyunun özellikle grafikleri oldukça dikkat çekmişti. Doom, günümüzde en sevilen FPS oyunlarından biri olarak yoluna devam ediyor. Etkileyici müzikleri ve atmosferiyle milyonlarca oyuncu tarafından oynanıyor.