Keywords Gap Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu yazımızda keywords gap kelimesinin ne anlama geldiğine değiniyor, konuyla ilgili olarak bilgiler yer veriyoruz.

Her internet sitesinin anahtar kelimelere göre değişken oranda organik trafik alma durumu vardır. Sektördeki rakipler de arama motorlarında öne çıkabilmek adına bazı anahtar kelimeler üzerine odaklanarak bunlar ile ziyaretçi kazanırlar.

Günümüzde çoğu işletme, firmanın kendisinden büyük bir rakibi , potansiyel tehditleri bulunmaktadır. Her ticari pazarda yaşanılan bu durumlarda en fazla kazancı elde etmek için firmalar adeta birbiriyle yarışır. Keywords Gap ise bu hususta önem teşkil eder.

Kelime anlamı nedir?

Keywords Gap kelime anlamı olarak Anahtar Kelime Boşluğu demektir. Rakip internet sitelerinin hit aldığı anahtar kelimeler ile kendi sitenizin trafik aldığı anahtar kelimeleri bir havuzda toplayarak çeşitli filtreler kullanıp analiz edilmesine denilmektedir.

Nasıl kullanılmaktadır?

Keywords Gap kurgulanması için yararlanılabilecek olan ücretsiz ve ücretli araçlar mevcut olup, söz konusu araçlar ile yüksek veriyi analiz ederek doğru sonuçlara en yakın sonuçları veren 2 popüler araç Semrush ve Ahrefs’tir. Bu iki araç da SEO çalışmaları yapan veya SEO hizmeti almış olan kişilerin bildiği ücretli ve popüler SEO araçlarıdır. Semrush üzerinden sorgulama yapmak için internet sitesine girip sol menüde yen almakta olan Keywords Gap seçeneğine tıklıyorsunuz. Böylece ilgili alanda web site adresini ekleyip, diğer gereken bilgileri girerek anahtar kelime analizi yapabilirsiniz.

Semrush üzerinde web site adresini eklediğiniz zaman arka planda bir algoritma çalışır ve size uygun rakipler analiz edilir. Ardından web site adresi ekleme bölümünde Semrush, trafik aldığınız anahtar kelimelere göre her sütunda minimum üç adet rakip göstermektedir.

Önerilen tahminler büyük olasılıkla doğru olabilir ancak web sitelerini elle açarak hızlıca kontrol etmenizde yarar vardır. Rakiplerinizi eklemenizin ardından Compare yani Karşılaştır butonuna basarak analizi başlatabilirsiniz. Analiz işlemi iki dakika kadar sürer. Sonra da Pazar payının bir grafiği çıkacaktır. Grafikte hangi rakibiniz ile anahtar kelimeleri ortak kullandığınızı görebilir ve genel anahtar kelime analizi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın