Lenovo’nun Yeni VR Cihazı 11 Mayıs’ta Satışta Olacak

Ünlü teknoloji şirketlerinden Lenovo, 11 Mayıs tarihinde yeni VR başlığını satışa sunacak. Böylece VR kategorisi daha da kızışacak.

Akıllı telefon kategorisinde Motorola’yı satın alarak elini güçlendiren Lenovo, yeni hamleler ortaya koymaya devam ediyor. Ünlü teknoloji şirketi şimdi yeni bir VR başlığı üzerinde çalışıyor. Başlığın ismi Lenovo Mirage Solo Daydream VR ve şu an ön sipariş aşamasında satışta fakat resmi olarak çıkışı gerçekleşmedi. 399.99 Dolar fiyat etiketiyle ön sipariş aşamasında olan ürün, 11 Mayıs 2018 tarihinde tam olarak çakışını gerçekleştirecek.

Mriage Solo VR başlığı, Qualcomm Snapdragon 845’i temel almaktadır. Bağımsız bir VR başlığı olan Mirage Solo, 64 GB dahili hafıza ve 4 GB RAM’e sahiptir. 5.5 inç büyüklüğünde 1280x1440p çözünürlüğünde ekranı bulunmaktadır.WorldSense izleme özelliğine sahiptir.

Mirage Solo ile ilgili dikkat çeken bir farklı ipucu ise Google I/O etkinliğinin hemen ardından çıkmasıdır. Etkilik 8 – 10 Mayıs tarihleri arasında düzenleneceğine göre çıkışından hemen önce Google I/O’da bir Mirage Solo tanıtımına rastlayabiliriz.

Teknoloji şirketlerinin VR kategorisine olan ilgileri aşikar fakat son zamanlarda VR’a olan ilginin azalmasına da ayrı bir parantez açılması gerekiyor. Bağımsız VR cihazlarının pahalı olması ve insanların VR ile oynarken mide bulantısı, baş dönmesi gibi sorunlar yaşamaları dikkat çekiyor.