LinkedIn Hesap Silme Hakkında Tüm Detaylar

Yazımızda kategorisinde en popüler sosyal mecra olarak kabul gören Linkedln üzerinde hesap silme ile ilgili olarak bilmeniz gereken bilgilere detaylarıyla yer veriyoruz.

Günümüzde iş dünyası hususunda en çok kullanılan sosyal medya mecrası Linkedln’dir. Ancak eğer artık Linkedln üzerinde yer almak istemiyor iseniz o halde hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak bunu yaptığınız zaman hesabınızın verileriniz ile birlikte kalıcı olarak silineceğini, dolayısıyla önce iyi düşünmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda işlem öncesinde eğer Linkedln üzerinde Premium üyeliğe sahipseniz hesabınızı temel seviyeye getiriniz.

Linkedln hesap silme adımları:

İlk olarak Ayarlar ve Gizlilik bölümüne gidiniz. Linkedln ana sayfasının üst kısmında bulunan Ben simgesine tıklayıp ardından açılır menü içerisinden Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini seçiniz. Hesap Tercihleri kısmında Hesap Yönetimi bölümünden Hesabı Kapat linkini tıklayınız. Ardından Hesabı Kapatma Nedenini girip, şifrenizi yazıp onaylayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.

LinkedIn Lite üzerinde nasıl hesap silinir?

Bunun için ilk olarak navigasyon çubuğunu görüntüleyip Profil simgesine dokununuz ve sonrasında sağ üst köşede bulunmakta olan Ayarlar simgesine giriniz. Ardından “Hesap” sekmesinden “Hesabı Kapat” seçeneğine dokunup neden seçiniz ve İleri komutuna dokunarak şifrenizi girerek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Bu adımları uygulamanızdan sonra 14 gün içerisinde fikrinizi değiştirdiğiniz taktirde dönebilirsiniz ancak bazı verileri de kaybedebilirsiniz.

Cevap bırakın