Hızlı İndex Almak İçin Sosyal Medyayı İyi Kullanın

Site sahiplerinin en büyük sorunu olan index sıkıntısını çözebilecek önemli bir önerimiz var. Makalemizi inceleyerek index sorununuzu giderme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Günümüzde artık çok fazla internet sitesi var. İnternet sitesi kurabilmek için de illa kod bilgisi olması gerekmiyor. Aynı zamanda GoDaddy tarafından Türkiye’de başlatılan televizyon reklamları da artık Türk internet sitesi sayısını ciddi anlamda arttırıyor. Bu yüzden yoğun rekabet arasında hızlı indexlenebilmek için avantajları iyi değerlendirmek gerekiyor.

İndex Almada Sosyal Medyanın Etkisi

Sitelerin hızlı index alabilmesi hususunda sosyal medya sitelerinin çok fazla etkisi var. Siteniz için resmi sosyal medya hesapları oluşturmalısınız. Bunlar sadece bir sitede de olmamalı. Facebook, Twitter, Google, Pinterest, Instagram bu beş sosyal medya platformunda mutlaka sitenizin isminde bir sayfa açın ve o sayfada sık sık sitenizdeki konuların bağlantılarını paylaşın. Hatta bunu otomatik olarak ayarlarsanız çok iyi olur ve siz de pek yorulmazsınız. Mesela siz bir yazı paylaştığınızda o yazı tüm sosyal medya hesaplarınızda URL şeklinde paylaşılsın. Bu sayede içeriklerinizin indexlenme süresinde ciddi bir gelişme olacaktır.

Öte yandan kaliteli internet sitelerine vereceğiniz tanıtım yazıları da yine index hızını arttıracaktır. Fakat zaten index hızı çok düşük olan kalitesiz bir sitede bağlantılarınızı paylaşırsanız bunun size kayda değer bir faydası olmayacaktır. Konu ile ilgili sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

 

Cevap bırakın