Sosyal Medyada SC Açılımı ve Hakkında bilgiler

Sosyal medyada SC kısaltması görülebilmekte olup bu durum özellikle son dönemde yaygın bir hale gelmiş durumda.

Son zamanlarda sosyal medyada SC kısaltmasını sıklıkla görmekteyiz. Peki açılımı nedir ve sosyal medya dışındaki kullanım alanları nelerdir ? İşte konuya ilişkin olarak bilinmesi gerekenler…

Sc, internet stenografisine nispeten yeni bir ekleme olarak değerlendirilebilir. Farklı bağlamlar ile farklı anlamlara gelebilmektedir ancak günümüzde çoğu durumda Snapchat için kullanıldığını ifade edebiliriz. Ancak tek anlamı Snapchat değildir. Mesela SC kısaltmasını Haykırmak anlamında kullanan bir internet kullanıcı kitlesi de mevcut.

Instagram üzerinde başka bir kullanıcıya not vermek veya birinin hesabını tanıtmanın yolu olarak oda yine SC kısaltması kullanılmaktadır. Bunun dışında aldatmaca anlamında kullanılmakta olan scam kelimesini ifade etmek için de SC ifadesi kullanılabilmektedir. Yani pek çok anlama gelebilmekte olan, bunun nedeni de kısaltma olarak çok yaygın kullanılması olarak gösterebileceğimiz SC kelimesi bir zamanlarda Britanya İmparatorluğu’nun parçası olan ülkelerde hizmet veren hukuk görevlisi anlamında dahi kullanılıyordu.

SC’nin bir başka kullanımı ise Silent Chuckle yani Sessizce Güldüm ifadesidir. Instagram üzerinde gönderilerin altına SC kısaltması gönderilirse bu sessizce gülmek anlamına gelmektedir. Çok komik olmayan fakat yine de sizi eğlendirdiğini ve hafifçe güldürdüğünü ifade etmek için kullanılabilmektedir.

Cevap bırakın