Sosyal Medya Hesabınız İçin Kullanabileceğiniz Fotoğraf Düzenleme Araçları

Sosyal medyada daha etkili olabilmek adına kullanabileceğiniz bazı uygulamalar var. Yeni yazımızda bunlara değiniyoruz.

Sosyal medya sayfanız için kullanmak üzere gerek mobil platform gerekse PC üzerinden yararlanabileceğiniz araçları sıraladık:

Afterlight

iOS işletim sistemli cihazlarda kullanabileceğiniz Afterlight uygulaması özel filtre düzenlemesine izin vermesiyle, çok sayıda filtreye sahip olmasıyla kaliteli fotoğraf düzenleme araçlarından biri.

Canva

Çeşitli ilan, afiş gibi görseller hazırlamak adına kullanabileceğiniz Canva, eğer e-afiş, e-ilan ihtiyacınız varsa size yardımcı olabilecek bir uygulama olup, Canva’da aynı zamanda fotoğraf düzenleme imkanı da sunulmaktadır.

Crello

Çok sayıda illüstrasyon seçeneğine sahip olan Crello uygulaması, el ilanı, reklam afişi gibi düzenlemeler için kullanabileceğiniz bir araç olup aynı zamanda video oluşturma maksadıyla da kullanabileceğiniz güçlü bir yardımcı.

Layout

Eğer birden fazla fotoğrafı aynı karede oluşturarak ilgi çekici kolajlar hazırlamak istiyorsanız Layout from Instagram uygulaması size yardımücı olabilir. Çok sayıda fotoğrafı aynı ekran içerisinde organize etmenizi de sağlayan Layout, fotoğraf düzenleme aracına ihtiyaç duyanlar için tercih edilebilecek seçeneklerden biri.

PicMonkey

Etkeliyci fotoğraflar ortaya çıkarmak için kullanabileceğiniz PicMonkey uygulamasının içerisinde çok sayıda efekt, filtre ve grafik bulunmakta olup dijital portreleriniz üzerinde editleme yapmak isteyenler için gayet etkili bir araç.

Boomerang

Özellikle Instagram kullanıcıları tarafından yaygın olarak kullanılan Boomerang, bir video düzenleme aracı olup 19 adet fotoğraf çekerek birleştirip bir video haline getirebildiğiniz hem eğlenceli hem de farklı bir içerik oluşturabileceğiniz bir uygulama.

StoryArt

Güçlü görseller ve ilgi çekici videolar oluşturmak için kullanılabilecek bir diğer uygulama da StoryArt olup, takipçi sayısını arttırmak adına faydalı olabilecek araçlardan biridir.

Cevap bırakın