Logitech MX Vertical İnceleme

Logitech MX Vertical, Logitech tarafından sunulan iddialı yeni bir mouse olup özellikle tasarım yapısıyla farklılığını gösteriyor. Dikey bir tasarım yapısına sahip olan MX Vertical, bilgisayar başında çok uzun saat çalışan kullanıcılar için biçilmiş kaftan.

Özellikle daha konforlu bir kullanım arayan, uzun süre boyunca mouse kullandığı için bilekleri ağrıyan kullanıcılar için biçilmiş kaftan olan yeni MX Vertical, 57 derecede yataydan ziyade dikey hale getirebilen bir mouse, böylece klasik bir mouse gibi gövdesini hareket ettirebiliyor ve sol, sağ tıklama yapabiliyorsunuz. Dikeye yakın olan bu tutuş sayesinde uzun süre kullanımlarda bileiğiniz standart mouse cihazlarına nazaran daha az ağrıyor.

Bu farenin sahip olduğu yapı itibariyle bir oyuncu faresi olmadığını belirtelim. Dolayısıyla oyuncuların bu üründen ziyade farklı bir ürün tercih etmesi gerekir. Bu dipnotu geçtikten sonra farenin en beğendiğimiz yanı olan dokusundan bahsedelim. Oldukça yumuşak bir tutuşa sahip olan bu fare, elinizi rahatça yerleştirip yorulmadan uzun süre kullanabilmeniz için son derece müsait.

MX Vertical, 2.4 GHz kablosuz USB alıcılı bir fare olup Bluetooth üzerinden farklı bir cihaza da bağlanabilmekte. Aynı zamanda Options, Logitech Logitech Flow yazılımlarını kullanarak pek çok ek fonksiyona erişebiliyorsunuz. Farenin başparmak üzerindeki iki tuşu da kullanışlı olup üst kısmında yer alan DPI değiştirme duşu ile iki DPI ayarı arasında kolayca geçiş yapabilmektesiniz ve basılı tuttuğunuz taktirde de hızı ayarlayabilmektesiniz.

Fare 135 Gram ağırlığa sahip olup 78,5 mm yüksekliğinde ve 79 mm genişliğe sahip. Derinliği ise 120 mm olan ürün Linux, MacOS ve Windows işletim sistemlerini destekliyor.

Cihazın orta tekerleği yapı itibariyle bir hayli hafif. İri bir yapıya sahip bir mouse ancak üzerinde az tuşu var. Yine de bu zaten oyuncu faresi olmadığından sorun değil.

Netice itibariyle bu ürünün özellikle aynı fare stillerini kullanmaktan sıkılanlar için biçilmiş kaftan olduğunu, dikey yapısı ve yumuşak dokusuyla kullanım kolaylığı sağladığını , bu yüzden de alanında tercih edilebilecek ürünlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Cevap bırakın