Meizu 16TH İncelemesi

Yeni bir inceleme makalemizle daha sizlerle beraberiz. Bu içeriğimizde Meizu 16TH akıllı telefonunun sahip olduğu özelliklere ve fiyat unsuruna detaylarıyla değindik. 

Güçlü özellikleriyle Meizu 16TH!

Yeni Meizu 16T akıllı telefonunun ilk olarak ekran özelliklerine değinmek gerekir. Cihaz 6 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü Super AMOLED ekrana sahiptir. Tasarım yapısı olarak son zamanlarda bir akım haline gelen çentikli tasarımı tercih etmeyen 16TH, yine de ultra ince çerçeveleri sayesinde ekran kasa oranı konusunda iddialı bir model.

Meizu 16TH, şu an ülkemizde Hepsiburada üzerinde Meizu Türkiye garantili bir şekilde 3.199.00 TL’den satılıyor. Meizu, hemen hemen her bütçeden akıllı telefonları bizlerle paylaşıyor ve bu modelin sahip olduğu fiyatın da diğer üst segment cihazlar göz önüne alındığı zaman rekabetçi olduğunu söyleyebiliriz. Telefonda RAM ve depolama alanı olarak iki farklı seçenek bulunuyor. Bunlardan biri 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı iken bir diğeri 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanı. Hepsiburada üzerinde 3.199.00 TL’den etiketlenen model ise 64 GB olanı.

Telefon işlemci olarak üst segment  cihazlarda görmeye alıştığımız Snapdragon 845’e sahip olup 3.010 mAh da batarya içeriyor. mCharge ve USB type-c destekleriyle gelen telefonda bir yerine iki hnoparlör bulunuyor. Aynı zamanda cihaz sıvı soğutma ünitesi sayesinde çok sıcak çalışmıyor.

OneMind 3.0 yapay zeka yetisi ve Super Swipe donanım hızlandırma yetileriyle dikkat çeken akıllı telefon, 152 Gram ağırlığında ve 150.5×73.2×7.3mm ölçülerine sahip. Telefonun parmak izi okuyucusu ise ekranın içerisinde yar alıyor.

Meizu 16TH Kamera Özelliklerine Bir Bakalım:

Elbette akıllı telefonlar için günümüzde en önemli noktalardan biri kamera performansı. Meizu 16TH de kamera konusunda iddialı bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Telefonda 12 Megapiksellik f/1.8 diyafram açıklığına sahip birincil kamera ve 20 MP IMX350 F/2. diyafram açıklıklı ikinci kamera olmak üzere çift arka kamera bulunuyor.

Ön yüzünde yer alan kamera ise F/2.0 ve 5P AI desteğine sahip selfie kamerası olarak dikkat çekiyor.  Telefon tasarım ve malzeme olarak kullanıcıların beğenisini kazanabilecek niteliklere sahip. Cerrahi sınıf çerçevesi ve iskelet yapısıyla dikkat çeken Meizu 16TH, cam malzemeli seramik efektli arka kapağı ile de son derece hoş gözüküyor.

Cihaz genel itibariyle fiyatına nazaran oldukça güçlü özelliklere sahip. Baktığınız zaman günümüzde 3.000 TL dolaylarında fiyatlara kaliteli ve güçlü bir akıllı telefon bulmak biraz zor. Üst segmentte tabir edilebilecek bir modelin rekabetçi bir fiyattan gelmesi ve güçlü bir tasarıma sahip olması, kullanıcıyı cezbedebilecek ve Meizu markasının önünü açabilecek önemli bir etken olarak gözüküyor.