Meizu X8 Akıllı Telefonu İle İlgili İlk Bilgiler Paylaşıldı

Meizu, yeni akıllı telefonu X8 ile iddialı geliyor. Meizu X8 hakkında ilk bilgiler şirket CEO’sundan geldi. Telefonun hem ismi hem de yer alan işlemci birimi açıklandı.

Akıllı telefon kategorisinde büyük bir sıçrama gerçekleştiren Meizu, son zamanlarda Türkiye’de de tercih edilmeye başlanan modellerden biri. Meizu telefonlarını online platformlar üzerinden ulaşabilmekteyiz. Meizu markalı telefonların ortak özelliği ise diğer popüler markalara nazaran daha ucuz fiyatlandırmalar gerçekleştirmesi.

Fiyat performans ürünleri sunan Meizu, yakında bunlara bir yenisini daha ekleyecek gibi gözüküyor. Meizu CEO’su internet üzerinden bir paylaşımda bulundu. Yapılan paylaşımda X8 akıllı telefonu ile ilgili ayrıntılı bilgilere yer verildi. Meizu X8, üstün özellikleriyle kullanıcıların beğenebileceği modellerden biri olacak. Cihazda işlemci olarak Snapdragon 710 yer alacak. Bu işlemci modelinde sekiz çekirdek bulunuyor ve Adreno 616 GPU ile çalışıyor. 10 nanometre teknolojisine sahip olan Snapdragon 710’un her bir işlemcisi maksimum 2.4 GHz hıza çıkabiliyor.

Snapdragon 710 ile ilgili yapılan AnTuTu sonuçlarında 170 bin puan aldığını da belirtelim. Meizu X8 ile ilgili diğer teknik özellikleri öğrenebilmek için ise biraz daha beklememiz gerekiyor. Yakında çok daha fazla bilgi paylaşılacak.