Messenger’da Birden Fazla Kişiyle Görüntülü Konuşma Yapma Yöntemi

Yeni yazımızda popüler mesajlaşma uygulamalarından Facebook Messenger’da nasıl birden fazla kişiyle görüntülü olarak konuşma yapılabileceğine değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…

Günümüzde mesajlaşma uygulamaları son derece yaygın bir biçimde kullanılmakta. Özellikle de korona virüsünün çok yaygın olduğu şu günlerde görüntülü mesajlaşma uygulamalarına yönelik ilgi daha da arttı. Özellikle Facebook Messenger gibi uygulamalar 6 kişiye kadar görüntülü konuşma sunmasıyla dikkat çekmekte. Peki birden fazla kişiyle Messenger üzerinde nasıl görüntülü konuşma yapabilirsiniz? Haydi bir bakalım.

İlk iş olarak Facebook Messenger uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyiniz. Bir Facebook hesabınız varsa Messenger’a da Facebook giriş bilgileriniz ile girebilirsiniz. Eğer yoksa oluşturmanız gerekiyor.

Facebook Messenger’ı indirip giriş yaptıktan sonra bu kez görüşme yapmak istediğiniz kişiyi bulmalısınız. Facebook kullanan arkadaşlarınızla birlikte aile üyelerinizle veya iş arkadaşlarınızla görüşme yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak üst kısımda bulunan ara balonuna dokunduktan sonra sohbet açmak istediğiniz kişinin ismini yazın ve listeden üzerine dokunun.

Karşınıza çıkan mesajlaşma alanının hemen üst kısmında bulunan kamera simgesine dokunun. Böylece videolu görüşme talebi başlatılacaktır. Karşı taraf da çağrı isteğinizi kabul ederse görüşmeye başlayabilirsiniz.. Bu aşamada telefonunuzun izin istek penceresini karşınıza çıkarabilir. İnceleyerek onay verebilirsiniz.

Şimdi sıra geldi sohbete başkalarını da dahil etmeye yani asıl konumuza. Bunun için yapmanız gereken işlem bir hayli basit. İlk olarak az önce açmış olduğunuz sohbet içerisinde ekranın altında bulunan kişi ekle ikonuna basın.Görüntülü konuşmaya kimi dahil etmek istiyorsanız seçin. Ardından dahil etmek istediğiniz kişiye bildirim gidecektir. Eğer onay verirse görüntülü konuşmanıza do da katılacaktır.

Böylece görüntülü konuşmanız 2 kişiyken 3 kişilik olacaktır. Bunu aynı yöntemle daha da artırabilmeniz mümkündür.

Cevap bırakın