Metro Exodus Geliştiricisi Yüksek Performansa Odaklandı

Metro Exodus oyunu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Metro Exodus oyununun geliştiricisi, yüksek performansa odaklanmış durumda. 

Metro serisine çok yakında yüksek bütçeli yeni bir oyun daha dahil olacak. Metro Exodus, güçlü grafikleriyle oyuncuların beğenisini kazanacağa benziyor. Ancak güçlü grafiklere sahip oyunlar sunulduğunda genellikle oyunlardaki oynanış kalitesinde bir düşüş yaşanıyor.  İşte Metro serisinin geliştiricisi bu grafik seviyesini kaliteli tutarken oynanış kalitesini de düşürmemeyi hedefliyor.

4A Games ekibinden gelen bir açıklamaya göre oyun özellikle NVIDIA grafik kartlarıyla çok yüksek bir performans ortaya koyacak. NVIDIA ile iş birliği içerisinde olacak olan geliştirici, Metro Exodus’u 1080p’de 60 FPS’te çalıştırmayı umut ediyor. Bu stabil performansı standart olarak sunmak isteyen geliştirici, hem gerçekçi grafikleri hem de akıcı oynanışı bir araya getirerek oyuncular için muazzam bir performans sunacak.

FPS değerleri oyunlardaki akıcılık oranlarını ifade etmekte. Günümüzde 30 FPS ile 60 FPS arasında ciddi bir akıcılık farkı var. 60 FPS oyunların çok daha akıcı bir şekilde oynanmasına yardımcı olurken pek çok oyuncu özellikle CS gibi oyunlarda 144 FPS değerleriyle oynayabiliyor.

Oyun 22 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülecek olup geliştirici ekibin optimizasyona vakit ayırabilmesi için gereken tüm zamanı bulunuyor. Metro Exodus’un sistem gereksinimleri internet üzerinde bazı platformlar tarafından paylaşılmış olsada henüz resmi açıklamanın yapılmadığını belirtelim.

Oyun şu an Steam platformu üzerinden 209.00 TL fiyat etiketiyle ön sipariş olarak satın alınabiliyor. Kıyamet sonrası atmosferini zengin grafikleriyle FPS tadında oynayabileceğiniz Metro Exodus, toplam 9 dili destekleyecek. Bu diller arasında maalesef Türkçe yer almayacak.