Metro Exodus, Epic’in Kralı Oldu

Video oyunu kategorisinde son zamanlarda yüksek bütçeli hikaye tabanlı pek oyun görememeye başladık. Metro Exodus ise böyle bir durumda son zamanlarda piyasaya sürülen hikaye tabanlı en iddialı oyunlardan biri oldu.

Metro Exodus’un büyük bir kitleye sahip olabileceği biliniyordu. Seri yıllardır pek çok oyuncu topladı ve büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Yapımcı ekip buna güvenerek oyunu Steam platformunda yayınlamak yerine Epic Store’u tercih etti. Bu büyük bir yankı uyandırmıştı.

Yaşanan son gelişmeler ise Metro Exodus’un Epic üzerinde büyük bir başarıya eriştiğini gösteriyor. Yayınlanan verilere göre Metro Exodus oyunu Epic Store üzerinde en fazla satan oyun. Epic Games tarafından duyurulan bu bilgi, Epic ile Steam arasında yeni bir rekabeti daha körükleyecek gibi gözüküyor.

Metro Exodus’un şu ana kadar Epic Games üzerinde en fazla satan oyun olmayı başarması, yapımcının serinin ilerleyen oyunlarında yine Epic’i tercih etmesini sağlayabilir. Şu an Epic, oyun satışları üzerinden yalnızca %12 komisyon alıyor. Steam ise yayıncılardan %30 kadar komisyon alıyor.

Cevap bırakın