Metro Exodus Konsollar İçin Doğal 4K Sunacak

Yakında piyasaya sürülecek olan Metro Exodus ile ilgili geliştiricilerinden bir açıklama geldi. Açıklamada oyunun çözünürlük değerlerinin ne olacağına dağinildi.

Metro Exodus günümüzde epey merak edilen oyunlardan biri. Daha önce paylaşılan oynanış görüntüleri ile de bu merakı daha da katlamıştı. Grafiksel açıdan her daim iddialı olan Metro serisi, yeni oyunu ile de bu iddiasını koruyor.

Metro Exodus, yüksek çözünürlük değerleri ile grafik kalitesini en üst düzeye çıkaracak. Geliştirici ekipten yapılan bir açıklamada oyunun Xbox için 4K çözünürlükte sunulacağı açıklanmıştı. Şimdi de PlayStation Pro konsolları için de 4K çözünürlükte sunulacağı, üstelik bunun doğal 4K çözünürlük olacağı ifade edildi. Böylece kullanıcılar konsollarda ve bilgisayar platformunda 4K çözünürlüklü Metro Exodus keyfi yaşayabilecek.

Oyun ile ilgili ortaya çıkan bir diğer bilgiye göre de eskisine göre daha özgür bir evren sunacak. Metro serisi açık dünya olarak çok özgürlük sunmamaktaydı. Metro Exodus’un biraz daha özgür bir dünya sunacağı, oyuncunun oyunda biraz daha serbest vakit geçirebileceği ortaya çıktı.

Nintendo Switch için de gelebilir

Metro Exodus ile ilgili ortaya çıkan bir diğer bilgi, oyunun Nintendo Switch platformu için de çıkacağı yönünde. Ancak elbette daha mütevazi grafiklerle gelecektir.