Microsoft Dijital Hediye Kapsamına Önemli Yeni Unsurlar Ekledi

Ünlü teknoloji şirketi Microsoft,  Dijital Hediye programı kapsamında oyuncuları sevindirecek bir atılım ortaya koydu. Xbox Live platformu için sunulan pek çok oyun hakkında dijital hediye sistemi değiştirildi.

Microsoft, teknolojinin pek çok alanında mücadele eden, önemli atılımlar ortaya koyan bir marka.Dijital Hediye programı kapsamında Xbox ürünlerini ve PC’yi dahil eden Microsoft, daha önce sadece seçilmix Xbox oyunlarını hediye olarak verirken artık bu kapsam tüm oyunlar için genişletildi. Böylece dijital hediyelere olan ilgi de artacak. Artık oyuncular listelenmemiş oyunları da dijital hediye kapsamında verebilecek.

Dijital hediyeler, kullanıcıların kendilerinin kullanabileceği veya aile üyelerine hediye edilebilecek şekilde verdikleri ikramlar olup Microsoft bu etkinliği ile kullanıcıların gönlünü kazanıyor. Şimdi de tüm oyunlar ve oyun içi öğelerin de bu kapsama alınmış olması oldukça dikkat çekiyor. Artık dijital hediyelere daha fazla ilgi gösterileceğine kesin gözüyle bakılırken öte yandan Microsoft, oyuncular için özel bir ricada bulundu. Oyun içeriklerinin hediye edilmesinin ardından hediye alan kişinin başka bir oyuncuya satmasını istemiyor. Bu konuda oldukça hassas olan Microsoft, daha önce satın aldıkları bir oyunun para karşılığı olmaksızın bile diğer oyunculara verilmemesi gerektiğini belirtiyor.