Microsoft Office Programını Yasal Olarak Ücretsiz Kullanma Yöntemi

Popüler ofis yazılımlarından Microsoft Office ücretli bir yazılımdır. Peki Microsoft Office programını yasal olarak ücretsiz kullanma yolu var mı? Yeni yazımızda bu konuya değiniyoruz.

Microsoft tarafından oluşturulan ofis yazılımları Windows işletim sistemlerinde en fazla kullanılan yazılımlar olup bu yazılımlar genel itibariyle Microsoft Office adı altında paket olarak kullanıcılarla buluşmaktadır. Microsoft Office ücretli bir yazılımdır. Ancak bazı metotlardan yararlanarak yasal olarak ücretsiz yararlanabilme gibi bir imkan da bulunmaktadır. Bu hususta birden fazla yöntemden yararlanabilmek de mümkündür.

Eğitim Kampanyası

Office 365 Eğitim resmi internet sitesini açınız ve kutucuğa öğrenci mail adresinizi yazınız. Sonrasında Get Started butonuna tıklayınız. Pek çok eğitim kurumu Office yazılımlarından ücretsiz yararlanabilmeye imkan tanımakta olup, bu konuda şansınızı denemek için Office 365 Eğitim sayfasına girip bu sayfada bulunan kutucuğa öğrenci e-posta adresinizi yazmanız kafi olacaktır. Eğer ki eğitim kurumunuz tarafından yapılan bir anlaşma mevcut ise Office yazılımlarını ücretsiz olarak kullanabilmeniz mümkün olacaktır. Ancak bunun yalnızca üniversiteler için geçerli olduğunu, ileride liseler için de geçerli olmasını temenni ettiğimizi belirtelim.

Web Office

İnternet üzerinden Microsoft Office aracını kullanabilirsiniz ve bunun için ücret ödemeniz gerekmez. Bu hususta ilk olarak Office 365 internet sitesini açınız ve kullanmış olduğunuz Hotmail hesabı ile giriş yapınız. Sonrasında Ücretsiz Web Office seçeneğini seçiniz. Böylece cihaz farkı gözetmeden Office servislerinden yararlanabilirsiniz. Word, PowerPoint, Excel gibi kompakt Office programlarını görüntüleyip düzenleyebilir ve hatta kaydedebilirsiniz.

Deneme Sürümü

Microsoft, Office uygulamalarını satın almak isteyenler için bir aylık deneme süresi vermektedir. Yani  Office programlarını satın almayı düşünüyorsanız ancak emin değilseniz, bir aylık ücretsiz deneme süresinden yararlanarak programın satın almaya değip değmeyeceğini görebilirsiniz. Bu doğrultuda ilk olarak Office 365 internet sitesini ziyaret ediniz ve 1 Ay Süreyle Ücretsiz Deneyin seçeneğini bularak tıklayınız. Kullandığınız Hotmail hesabı aracılığıyla giriş yapınız.  Sonrasında Office 365 programını bilgisayarınıza indirip gerekli etkinleştirmeyi uygulayarak bir aylık süre içerisinde tüm Office yazılımlarına ücret ödemeden sahip olabilirsiniz.

Mobil Sürüm

Microsoft’un Office Mobile uygulaması akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden herhangi bir ücret ödemeksizin kullanılabilmektedir. Bu doğrultuda Microsoft Office Mobile uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirmeniz yeterli olacaktır. Ancak indirmeyi resmi, güvenilir kaynaklardan yapmanızı öneririz.

Cevap bırakın