Microsoft Word’de Sayfa Numarası Ekleme Yöntemi

Yeni yazımızda Microsoft Word programında nasıl sayfa numarası eklenebileceği konusuna detaylı bir şekilde değinmekteyiz. İşte ayrıntılar…

Ofis programlarından Microsoft Word günümüzde en yaygın yazılımlardan biri olarak kullanılıyor. Microsoft Word üzerinde kullanıcılara sayfa numarası ekleme gibi bir imkan da sunuluyor. Peki bu fonksiyon nasıl kullanılıyor?

Word’de sayfa numarası eklemek için ilk olarak Word programına girip sol üst kısımda bulunan Ekle bölümünü açın ve Ekle menüsü içerisinden Sayfa Numarası seçeneğine tıklayın. Ardından numaraları sayfanın neresine yerleştirmek istediğinizi seçiniz.Ardından Microsoft Word sizin için sayfaları artık 1 – 2 – 3 şeklinde sıralayacaktır. İşlemi tamamlamak için de Üst Bilgi ve Alt Bilgiyi Kapat butonuna tıklayınız.

Eğer sayfa numaralarının manuel bir şekilde belirlemek isterseniz de o halde Ekle menüsünden Sayfa Numarası bölümüne girin ve eklemek istediğiniz numara biçimini ve konumunu seçip İlk Sayfada Farklı kutucuğunu işaretleyin . Ardından ilk sayada yer alan numarayı silip sayfa numarası bölümünden Sayfa Numaralarını Biçimlendir seçeneğine tıklayın.

Biçimlendirme bölümüne girdikten sonra Sayfa Numaralandırma bölümünde Başlangıç numarasını 1 olarak seçiniz. Böylece işlem tamamlanacaktır. Bu yaptığınız işlem ile birlikte numaralandırma işlemi ilk sayfayı es geçip ikinci sayfanız üzerinden başlayıp 1 – 2 – 3 olarak devam eder.

Cevap bırakın