Microsoft Word ile Google Dokümanlar Arasındaki Farklar

Microsoft Word ile Google Dokümanlar arasında bazı farklılıklar bulunmakta olup, yeni içeriğimizde söz konusu farklılıklara değiniyoruz.

Günümüzde metin yazmak, metin düzenlemelerinde bulunmak için Microsoft Word ve Google Dokümanlar gibi uygulamaların kullanıldığını biliyoruz. Microsoft Word’un kullanım oranı her ne kadar daha yaygın olsada aslında Google Dokümanlar’ın sağladığı pek çok avantajı da göz ardı etmemek gerekiyor. Ancak kullanıcılar genelde daha çok alışkın oldukları programları kullanmaya devam etmeyi tercih ediyorlar. Peki iki popüler ofis uygulaması olan Microsoft Word ile Google Dokümanlar arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor?

Google Dokümanlarda veriler belirli aralıklarla otomatik olarak kaydedilmektedir. Ancak Word dosyasını eğer kaydetmeden çıktı iseniz otomatik olarak bulut depolama servisine yazmış olduğunuz içerikleri kaydedecektir.  Ancak bunu da dilerseniz Word üzerinde otomatik olarak kaydetme seçeneğini aktif ederek de yapabiliyorsunuz.

Microsoft Word’un Google Dokümanlar’a nazaran genel anlamda daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz. Yine de Google Dokümanlar üzerinde, Microsoft Word üzerinde uygulayabileceğiniz pek çok işlemi yapabiliyorsunuz. Bunun yanında Google Dokümanlar platformunda Türkçe sesli yazma özelliği bulunmaktadır ancak Microsoft Word üzerinde böyle bir özellik bulunmamaktadır.

Word yerine Google Dokümanlar kullansanız da Word programının tam özelliklerinden yararlanmak istiyorsanız ücret ödemeniz gerecektir. Bu her ne kadar yasal olmayan yollarla aşılabilsede başta güvenliğiniz açısından önermemekteyiz.

Cevap bırakın