MSI Yeni Dizüstü Bilgisayarı İle Epey İddialı!

Bilgisayar donanımları hususunda yakından tanıdığımız bir marka olan MSI, yeni bir dizüstü bilgisayar modeli ile karşımıza çıkıyor. MSI Prestige PS42 ismine sahip olan model, genel olarak tatmin edici özelliklere sahip. 

Öncelikle MSI Prestige PS42 üretim amacının oyun olmadığını, farklı amaçlar için tasarlanan bir model olduğunu belirtelim. MSI her ne kadar daha çok oyuncu ürünleri ile bilinen bir marka olsada farklı amaçlar için kullanılmak üzere ürünler de piyasaya sürmekte. Ürünün ekranı bu doğrultuda daha büyük bir ekran yerine 14 inç olarak bırakılmış. 14 inç büyüklüğündeki bu ekran 1080p çözünürlük sunmakta.

Cihazda GeForce MX1500 grafik birimi kullanılabiliyor. Yapısı sayesinde böyle bir hamle yapılabilmesi mümkün. Cihazda işlemci olarak ise Intel Core i7-8550U CPU yer alıyor. Böylece performans konusunda isteneni sunabilen bilgisayar, RAM konusunda biraz esnek bırakılmış. 16 GB’a kadar RAM seçenekleri bulunuyor.

Ürün sadece 1197 Gram ağırlığında ve epey ince bir yapıya sahip. Ekranı rakiplerinden birazcık daha büyük olmasına karşın daha hafif olabilmesi de en önemli artılarından biri. Öte yandan cihazın 10 saat kadar şarj olmadan çalışabildiğini belirtelim. Genel olarak işleriniz için ve günlük kullanım için yararlanabileceğiniz kaliteli bir cihaz.

Modelin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği ve fiyatı şu an için bilinmiyor. Gelişmelerin takipçisi olacağız.