Note 4 ve Note 5 için Güncelleme Geliyor

Note 8 modellerinin çıkış yapmasına çok kısa bir süre kaldı. Ağustos ayının sonuna doğru tanıtılması beklenen akıllı telefonların ne gibi yeni teknolojiler sunacağı da merakla beklenmekte. Her ne kadar birçok kullanıcı yeni Note modelini bekliyor olsa da bir yandan da eski Note serileri içinde çalışmalar devam ediyor. Son olarak da Samsung’un eski seriler Note 4 ve Note 5 akıllı telefonları için yeni bir çalışmaya imza attı. Her iki model içinde yeni güncellemeler yayınlandı. Peki, Note 4 ve Note 5 modelleri için yayınlanan yeni güncellemenin detayları neler?

Note 4 ve Note 5 Güncellemeleri Yayınlandı

Her iki modelin güncellemelerini de ayrı ayrı ele almak gerekiyor. Öncelikle Note 4 akıllı telefonları için yayınlanan güncellemeden söz etmek gerekiyor. Eski seri için yayınlanan yeni güncellemede amaç sistem iyileştirmeleri. Çok farklı bir yeni özellik sunulmasa da gerek menü iyileştirmeleri gerekse de arayüz performans iyileştirmelerini görüyoruz. Bunun dışında yeni güncelleme Android işletim sistemleri için yayınlanan Temmuz ayı güvenlik yamalarını da telefonlara ekliyor. Haliyle telefonların güvenlik açıkları da kapatılmış oluyor. Bunun dışında genel bir performans artışı olduğunu da belirtelim.

Note 4 ve Note 5

Note 4 modelleri bir yana dursun bir diğer akıllı telefon modeli olan Note 5 serisi için yayınlanan yeni güncellemede yine genel sistem iyileştirmeleri olduğunu görüyoruz. Bir süredir kullanıcıların şikayet ettikleri arayüz sorunlarının tamamen önüne geçen yeni güncellemenin en büyük artısı güvenlik yamaları. Hem Android güvenlik yamalarını getiren yeni güncelleme hem de Samsung’un kendi güvenlik iyileştirmelerini barındırmakta.

Şimdiden ilgi odağı haline gelen Note 4 ve Note 5 güncellemelerinin bölge bölge yayınlanacağını da belirtelim. Belli seri numaralı cihazlar için yayınlanan yeni güncellemelerin, tüm cihazlar için yayına geçmesinin biraz zaman alması bekleniyor. Ülkemizde kullanılan serilerde de güncellemenin gelmesi biraz zaman alacak gibi gözüküyor.

Cevap bırakın