Android Cihazda Bir Müziği Zil Sesi Yapma Yöntemi

Yeni yazımızda Android işletim sistemli telefonlarda müziklerin nasıl zil sesi olarak kullanılabileceği ile ilgili olarak bilgiler vereceğiz.

Akıllı telefonlar sahip oldukları ses kaliteleri ile sesleri net bir biçimde yansıtabilmekte olup  Android işletim sisteminde şarkıları zil sesi olarak ayarlama imkanı da bulunmaktadır. Günümüzde pek çok kişi halen müziklerini zil sesi olarak yapıp o şekilde kullanmayı seviyor. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Android telefonunuzda bir müziği zil sesi yapabilmek kısa sürede uygulayabileceğiniz basit bir işlemdir.  Ancak müziklerin belli kısımlarını kullanarak zil sesi yapmak asıl can alıcı noktadır çünkü pek çok şarkının nakarat bölümü zil sesi yapmak için çok daha uygundur. Dolayasıyla bu doğrultuda bir üçüncü taraf uygulamadan yardım almak gerekiyor. Bu hususta popüler uygulamalardan biri olan Ringroid’I kullanabilirsiniz.

Müziği zil sesi olarak ayarlamak

İlk olarak Ringroid uygulamasını telefonunuza indirip yükleyiniz. Ardından zil sesi yapmak istediğiniz bir şarkının seçimini yapınız.

Seçmiş olduğunuz şarkının başlangıç ve bitiş noktasını seçiniz. Bu adım sayesinde bir şarkının hangi kısmının  çalmasını istiyorsanız kolayca seçebiliyorsunuz. Seçmiş olduğunuz şarkının başlangıç ve bitiş noktasını düzenleyiniz ve işleminizi tamamlamanızın ardından kaydedip zil sesi olarak ayarlayınız.

Eğer zil sesini daha sonra eski haline getirmeyi isterseniz bunun için Ayarlar menüsü içerisinden Sesler sekmesine giriniz ve  Zil Sesi seçeneğine basıp istediğiniz bir zil sesini seçerek atayınız. Böylece ayarladığınız şarkı kaldırılarak telefonunuza bir arama geldiği zaman belirlediğiniz yeni zil sesinin çalmasını sağlayabilirsiniz.

Cevap bırakın