Note 8 Konusunda Kafaları Karıştıran Detay

Samsung, Note 8 tanıtımını 23 Ağustos tarihinde yapacak. Şimdiye kadar genelde konuşulan bilgi bu yönde olmuştu. 23 Ağustos tarihinde tanıtılacağına neredeyse kesin olarak bakılan akıllı telefonların, tanıtım konusunda ise yeni bilgiler ortaya çıktı. Son iddialara göre Note 8 akıllı telefonları tam olarak 23 Ağustos tarihinde tanıtılmayacak. Telefonların 23 Ağustos tarihinde tanıtımının Amerika’da yapılacağı ve bu tanıtımda modelin Amerika’da operatörlere özel bir seri olarak tanıtılacağı konuşuluyor. Daha doğrusu modelin ilk versiyonunun bu şekilde tanıtılacağı belirtiliyor. Belki bir kez daha tanıtım yapılmayacak ama telefonların çıkış tarihi konusunda farklılıklar dikkat çekecek.

Note 8 Gecikme Durumuyla Karşı Karşıya Kalabilir

Amerika’da yapılan tanıtım sonrasında ilk modellerinin Amerika’da piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Telefonların Avrupa pazarına çıkmasının ise biraz daha zaman alacağı konuşuluyor. Note 8 modelinin Avrupa pazarında satışa çıkışının 1 ayı bulabileceği de yine iddialar arasında. Tüm bunları değerlendirdiğimizde yeni modelin gecikme durumuyla karşı karşıya olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun dışında yeni seri akıllı telefonların işlemci kullanımlarında da farklılıklar olabileceği de konuşulmakta.

Note 8

Hatta son ortaya çıkan Geekbench test sonuçları da bu fikri destekler nitelikte. Son test sonuçlarına göre modelin içerisinde Exynos 8895 işlemcileri bulunacak. Fakat daha önce paylaşılan özelliklerde Note 8 akıllı telefonlarının Snapdragon 835 işlemci modellerini barındıracağı görülmüştü. İşlemci farklılıklarının bu şekilde karşımıza çıkacağını düşünüyoruz. RAM bellek kısmında ise iki modelinde içerisinde 6 GB RAM bellek kullandığı görülüyor. Ekran kısmında da yine 6.3 inç tercihi yapıldığı karşımıza çıkacak.

Hem işlemci hem de bellek konusunda aynı özelliklerin kullanıldığı görülse de işlemci kısmında farklı serilerin gelmesi muhtemel. Yaşanan gelişmeler biraz kafaları karıştırmadı değil. Tüm bu detayların ve net çıkış tarihi konusunda 23 Ağustos’u beklemek gerekiyor. Note 8 modelinin üzerindeki soru işaretlerinin de bu şekilde kaldırılabileceği belirtiliyor. Net çıkış tarihileri konusunda da bilgiler paylaşıldığında sitemizden aktaracağız.

Cevap bırakın