Samsung Telefonda Rehber Yedeklemesi Yapma Yöntemi

Yeni içeriğimizde Samsung marka telefonlarda nasıl rehber yedeklemesi yapıldığı hususuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin detaylar…


Akıllı telefon markalarından Samsung en fazla kullanıcı kitlesine sahip olan şirketlerden biri. Bunu hemen hemen her bütçe için sunduğu çok sayıda telefonla yapan Samsung, ülkemizde de en çok tercih edilen akıllı telefon markalarından biri oldu.


Akıllı telefonlarda kullanıcılar için oldukça mühim olan konulardan biri kşisel bilgilerin bulunduğu telefon rehberi olup telefon rehberi içerisinde kişilerin numaraları yer almaktadır. Rehber içerisinde tüm tanıdıklarınızın telefon numarası bulunduğu için yedekleme almanız bir hayli önemlidir. Peki ama Samsung telefonlarda rehber yedeklemesi nasıl yapılır?


Samsung Cloud , Samsung rehber yedekleme sistemi için standart bir yöntem sunmakta olup yedeklemeyi iki farklı seçenek doğrultusunda yapabilirsiniz. Bunlardan biri Samsung Cloud ile otomatik yedekleme iken diğeri de manuel yedeklemedir.


Samsung Cloud kullanarak otomatik yedekleme yapabilmek için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar sayfasını açınız ve oradan Hesaplar ve Yedekleme menüsüne giriniz. Samsung Cloud’u seçip sağ üst köşede bulunan üç nokta butonuna tıklayınız.

Açılan menüden Ayarlar sekmesine girip Senkronizasyon ve Otomatik Yedekleme Ayarları’na girin ve Otomatik Yedekleme sekmesini açıp yedeklenmesini istediğiniz verileri seçin. Ardından gösterilen saatte seçtiğiniz veriler her gün yedeklenmeye başlayacaktır.


Bu arada Samsung Cloud üzerinde bulundurabileceğiniz verinin bir sınırı bulunmaktadır. 15 GB üzerinde veriyi ücretsiz olarak kullanabilmek mümkün değildir. Öte yandan eğer Cloud üzerinde otomatik yedekleme yapmayı güvenli bulmuyorsanız manuel yedekleme araçlarından da yararlanabilirsiniz. Manuel yedekleme yapabilmek için tüm telefonlarda standart olan SIM kart yedeklemesi, microSD kart yedeklemesi veya mail yedeklemesi yapabilirsiniz.

Cevap bırakın